Kantar Emori küsitlus: EKRE on kindel liider meeste hulgas, samuti väiksemates linnades ja maal

Eesti,
- Updated
©kuvatõmmis
Vaatajaküsitlus (foto on illustratiivne)

Viimase 10. jaanuaril avaldatud Kantar Emori uuringust selgub, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on jätkuvalt Eesti kõige populaarsem erakond meeste hulgas, samuti kindel liider väiksemates linnades ja maal. Tõuseb ka toetus naiste ja noorte seas.

Meestest annaks oma hääle EKRE-le 28,8 protsenti, Reformierakond saaks 23,3 ja Keskerakond 17,4 protsendi meeste toetuse. Isamaad pooldas 10,3 protsenti meestest, Eesti200 6,4 protsenti ja Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) 6,3 protsenti, rohelisi eelistas 4,6 protsenti, Vabaerakonda 1,7 ja Elurikkuse Erakonda (ERE) 0,5 protsenti meestest. Naistest toetas EKRE-t 12,6% küsitletutest ja see tõuseb.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väiksemates Eesti linnades on EKRE toetus 25,3 protsenti, Reformierakonnal 22,3 ja Keskerakonnal 22,1 protsenti. Sotsiaaldemokraate pooldab väikelinnades 11 protsenti, Eestia200 ja Isamaad mõlemat 7,8, rohelisi ja Vabaerakonda mõlemat 1,1, Eesti Iseseisvusparteid 0,7 ja ERE-t 0,4 protsenti valijatest.

Tartus, Pärnus, Kohtla-Järvel ja Narvas on EKRE toetusprotsent 17,5 protsenti ning Tallinnas 13,8% ja nende tulemustega ollakse kolmas, Tallinnas jagatakse 3-4 kohta sotsidega, keda toetab samuti 14% küsitletuist (vahe 0,2%)

Eesti rahvusest valijate seas on kaks kindlat liidrit – Reformierakond 28 ja EKRE 24,4 %, ülejäänud erakonnad jäävad kaugele maha. Venelaste seas on endiselt kõrgel postitsioonil Keskerakond 64,8%, mis tähendab, et Ratasel on veel seni õnnestunud varjata oma brüsselimeelset gei- ja massiimmigratsioonilembust suhteliselt konservatiivsete venekeelsete valijate eest. Samas on toetus langustrendis, mis näitab, et sellest on hakatud siiski aru saama. Ülejäänud suuremate erakondade toetus vene emakeelega küsitletute seas (sh EKRE) jäi 4-9% vahele.

Kui rääkida vanuserühmadest, siis EKRE on oluliselt suurendanud oma toetust nooremas sihtrühmas 18-34, kus Reformierakonda toetas 26,8 ja EKRE-t teisena 23,5 protsenti. EKRE on kõige populaarsem ka 50-64-aastaste seas, kus erakonda toetab 25,6 protsenti küsitletutest.

Kokku küsitles Kantar Emor 4. – 8. jaanuarini veebiintervjuude meetodiga 1340 kodanikku vanuses 18 – 84 aastat.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused