Kapo hinnangul Eestis klassikalist paremäärmuslust pole

Eesti,
- Updated

Kaitsepolitsei (Kapo) kinnitusel on klassikaline äärmuslus Eestis hääbumas, kujutamata endast riigi julgeolekule märkimisväärset ohtu.

Kapo tõdeb oma kolmapäeval avaldatud aastaraamatus, et avalikkuse ja ajakirjanduse tähelepanu skinheedide bändid 2016. aastal küll pisut pälvisid, aga põhiseadusliku korra kaudsegi ohustamiseni need intsidendid ei küündinud. “Ühiskonna pingestamine võib puhuti tekitada mullistusi, mille virvenduses üks või teine nähtus võib äärmuslusena paista või selleks kujuneda. Nii näitas 2016. aasta, et hirm pagulaste saabumise ees puhuti alusetult suureks, ent ohtu sellest riigi julgeolek ei sattunud,” märkis Kapo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ehk oleks ka peavoolumeedia kanalitel ja seal kirjutavatel mõningatel autoritel see seisukoht teadmiseks võtta, enne kui poliitilisi oponente nagu näiteks Konservatiivset Rahvaerakonda paremäärmuslikuks kukutakse sõimama.

BNS – UU

FOTO: PM/Scanpix – Kapo aastaraamatu esitlus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused