Kapo peadirektori intervjuu jättis illusoorse turvalisuse tunde

Eesti,
- Updated
©Tiit Tamme/Õhtuleht
KAPO peadirektor Arnold Sinisalu loob Eesti turvalisusest ilusa pildi.

Toomas Sildami intervjuu kapo peadirektori Arnold Sinisaluga jätab õhku ebameeldivalt palju küsimusi.

Juba pealkiri “Kapo peadirektor: ma ei põe paranoiat, et igal pool on Vene agendid”, on mõtlemapanev. Soome ja Balti riigid on Lääne ja Venemaa piiril ja päris kindlasti sagib siin päris palju Vene luurajaid, kes on igasuguste legaalsete ametite taha varjunud, lisaks neile ka liitlaste omad. Ehk oleks paranoia parem kui muretu ükskõiksus, eriti pärast “integratsiooni pailast” Metsavast?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu sõnul pole Venemaa Eesti-suunaline otsene mõjutustegevus tulemust andnud ning nüüd üritatakse meid mõjutada läbi USA ja Lääne-Euroopa mõjutamise. Ilmselgelt võib sellest näha vihjet Trumpi väidetavatele Vene-sidemetele või siis Marine Le Penile ja Matteo Salvinile, kelle kaudu siis Kreml Eesti rahvuslasi mõjutavat – kuigi Sinisalu seda otseselt välja ei ütle.

Küsimusele, et mis saab siis, kui ministriteks peaks saama kapo aastaraamatu külgede täitjad Yana Toom ja Mihhail Kõlvart, vastas Sinisalu napisõnaliselt, et selles polevat midagi erilist. “Minister on minister. Kindlasti on asjas olemas teatavad subjektiivsed momendid, aga see ei mõjuta tulevikku.” Ehk siis – Assadi sõbrannale ja Krimmi okupeerimise heakskiitjale on valitsus avatud!

Eestis on osa EKRE poliitikuid tõmmanud seose riigireetmise ja rahvuse vahele. Sinisalu ütles, et tema sel seost ei näe, ehkki venekeelsetel inimestel olevat suurem risk sattuda Vene eriteenistuste huviorbiiti. Tema aga näeb poliitkorrektselt põhjust inimlike nõrkuste ära kasutamises, tavalistes sidemetes ajaloolise kodumaaga, mitte aga vere kutses. Peadirektor teeb reetmise põhjuseks ikkagi Bondi filmidest tuttavad konksu otsa võtmised, et vaid venelaste marurahvuslust minimaalsena näidata.

“Venekeelsed inimesed käivad sagedamini Venemaal ja seal on kontakti loomine lihtsam. Kasvõi keele pealt. Aga see ei ole rahvus, mis kallutab kedagi reetma. Sellega on kellegi riigireetmist mugav põhjendada, seda võidakse ka ära kasutada, aga rahvus iseenesest ei põhjusta reetmist,” väidab ta.

Reetmist põhjustabki rahvus, eriti kui siinsetel venelastel on selja taga Venemaa, kes on neid meediaruumis enda moodi mõtlema pannud, lubanud, et taastab Nõukogude impeeriumi ja ässitanud Eesti iseseisvust ajutisena vaatama. Kui Eesti 200 veel ka segregatsiooniplakatid püstitab, siis tekib kindlasti neid, kes rusikas kätega tahaks kiiremini asjaga pihta hakata.

Rahvuslust ja rahvusriiklust vaenavas Eesti poliitilises süsteemis on täiesti kõrvale jäetud see, kui tugevad on hõimusuhted. Eesti venelased on lojaalsed ehk rahuaja Eestile, otsese sõja korral lähevad nad kõik Venemaa poolele üle või siis kaovad neist eestlastele sõbralikumad neutraalsetesse riikidesse – ükspuha, milline ka poleks sõja lõpptulemus, on venelastel verevalamise järgselt turvalisem olla kaasmaalaste seas.

Küsimusele, kas ka Eestis on nn viies kolonn, vastas Sinisalu, et ta ei usu suurt ja tugevat viiendat kolonni, kuid usub, et on Kremli suhtes sõbralikult meelestatuid. “Kui pidada viienda kolonni all silmas inimesi, kes on pelgalt vilistamise peale valmis Eesti riiki ründama, siis üksikuid neid kindlasti on. Aga pigem usaldab Venemaa oma inimesi, kes on selleks koolitatud ja treenitud,” väidab Sinisalu.

Peadirektor jätab välja ohu, et see viies kolonn on ka reaalselt olemas: selleks, et näiteks Ida-Virumaad alla neelata, tuleb Moskval algatada kohalikke mäss, sest siis on tegu sisekonfliktiga ja NATO 5. paragrahv ei saa jõustuda. “Rohelise mehikesi” ei saa kohe siia tuua, sest nagu Ukrainaski, jääks nood igasugustele piltidele ja NATO liikmesriigis selgitataks nende taust kohe välja. Seepärast on vaja, et algatajateks oleks Miša Kohtla-Järvelt ja Kolja Narvast. Ja see “viies kolonn” on Kremlil kohe kindlasti juba olemas.

Ega kapo peadirektor nüüd Uute Uudiste jaoks midagi väga ebameeldivat öelnudki, kuid mõru maitse selle suhtes, et Eesti polegi nii kindlalt kaitstud, ikka jääb. Sest Venemaa suur rahapesu läbi Eesti, kuhu pidi kindlasti olema segatud FSB, jäi kaitsepolitseil märkamata.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused