Kapo toetab EKRE tõrjuvat seisukohta odava slaavi tööjõu sisseveo suhtes

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
KAPO leiab, et odava slaavi tööjõu sissevedu on julgeolekuoht.

EKRE on juba pikemat aega hoiatanud odava slaavi võõrtööjõu sisseveo eest ja üllatuslikult toetab seda nüüd ka kaitsepolitsei omapoolse hoiatuse kaudu.

Kaitsepolitsei hinnangul on Eesti suurimateks majandusjulgeoleku ohtudeks Venemaa ekspansionism, äärmuslik islam, läänemaailmas leviv isolatsionism, Hiina üha suurem domineerimine ja muu hulgas eraldi ka venekeelse odavtööjõu Eestisse sissetoomine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Majandusjulgeoleku konverentsil Eesti “100Pluss Visioon” ütles kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Martin Arpo, et järsult kasvanud slaavitööjõu sissevedu seab surve senised saavutused ühiskonna lõimimisel.

Eestlased tunnetavad, et venekeelsete sisseränne tugevdab survet eestlusele ja see ei saa kaasa tuua midagi muud, kui rahvustevahelise vaenu tugevnemist, sest ka slaavi kogukond tunnetab paralleelselt üha vähenevat vajadust eesti keelt õppida.

Sisserändest võidavad tema sõnul küll teatud alade ettevõtjad, kuid kahjusid ühiskonnale tervikuna pole analüüsitud ja debatte selle üle pole peetud. Tööandjate, riigivõimu ja ühiskonna aruteludes pole arvesse võetud julgeolekumõõdet.

Arpo juhib tähelepanu ka töörände rahvusvahelisele mõjule ja eetikale ehk sellele, kuidas sarnaselt eestlaste lahkumisele Soome meelitab ka Eesti vaeste riikide maksumaksja rahade eest koolitatud spetsialiste siia, laostades nii nende majandust ja julgeolekut.

Ta vaatleb eraldi ka Venemaalt lähtuvat ohtu, kui Eestis on venekeelne töökeskkond, sealt lähtuv toore ja sinna suunduv eksport – see seob Eesti ettevõtluse idanaabri külge ja annab võimaluse mõjutustegevuseks. Sel moel kujunevad välja ka sügavalt venekeelsed regioonid, mida on Krimmi moel lihtne üle võtta – enne kõike on jutt Ida-Virumaast.

Täpsemalt loe Postimehest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused