Kapo: Venemaa sokutas Eestisse “paremäärmuslasi”

Eesti,
- Updated

Kaitsepolitsei (Kapo) kinnitusel on jätkuvalt aktuaalne Venemaa soov Eestile negatiivseid silte külge kleepida, näiteks Eestis toimuvatele üritustele “paremäärmuslasi” sokutades.

Kapo kinnitusel on Eestisse sokutatud äärmuslaste ülesanne kasutada avalikult natsiatribuutikat, et saaks meedias etendada seda Eesti ühiskonna probleemina. “Möödunud aasta ilmekamaid näiteid on provokatsiooni katse, kus „kohaliku natsi“ pildile püüdmiseks oli tarvis Peterburis elav skinheed Aleksei Maksimov Eestisse toimetada,” kirjeldas kapo oma kolmapäeval avaldatud aastaraamatus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piiri ületas Maksimov käsi ja jalgu katvates riietes, kuid Sinimägede lahingutes langenute mälestusüritusele suundudes vahetas oma rõivad selliste vastu, et paljastusid tema neonatslikud tätoveeringud, sealhulgas haakrist. “Mõistagi oli Kremli kontrollitav meedia kohe valmis selle üles võtma kui näite Eestis toimuvast. Kuna sedakorda pidi natsi rolliks saatma aktivisti Peterburist, tuleb tõdeda, et ju see silt ei taha kuidagi kleepuda ning võtted peegeldavad meeleheidet,” tõdeb kapo.

Kreml püüab kapo kinnitusel Lääne- ja sealhulgas Eesti-vastases mõjutustegevuses kasutada senisest enam ka internetti ja sotsiaalmeediat. “Tegemist pole ajaga kaasas käimise ning uudsete võimaluste pioneerlusega, vaid pigem see on lihtsalt odavam. Väärib tähelepanu, et 2016. aastal oli Kremli Eesti-vastastel mõjutusprojektidel rahaga probleeme,” märkis kapo.

Venemaa meediaprojektid on kapo kinnitusel loodud mõjutamaks nii välisriikide venekeelset elanikkonda kui ka nende asukohamaade poliitikat. Kuigi soovitud tulemuseni tihti ei jõuta, ei tähenda see paraku katsetest loobumist, vaid pigem püütakse suurema konsolideerumise abil edasi. “Balti riikide venekeelsetele elanikele suunatud ja varemgi kaitsepolitsei aastaraamatutes mainitud propagandaportaalide Baltnews tegevust koordineerivad mitmed Rossija Segodnja töötajad,” kirjutab kapo oma aastaraamatus.

Eelnimetatud koordinaatorid edastavad Kapo kinnitusel regulaarselt soovituslikke teemasid ka Rossija Segodnja ametliku allharu Sputnik esindustele. Seeläbi koordineeritakse kogu võrgustiku kaudu edastatavaid Venemaa sõnumeid. Lisaks kohustab Rossija Segodnja Eesti, Läti ja Leedu Baltnewsi portaale tegema koostööd Sputniku esindustega ning toetama ja dubleerima nende avaldatud uudiseid, seisab aastaraamatus.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – Kapo aastaraamatu esitlus 2016

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused