Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Karikaturist meenutab: Reformierakond nõudis ajalehelt e-valimiste pilkamise pärast vabandamist

-
31.07.2023
Postimehe toimetus.
© Uued Uudised

Postimehe karikaturist Urmas Nemvalts rääkis Vikerraadios muu hulgas, et kui ta pilas Eestis korraldatavaid e-valimisi, tuues võrdluseks Venemaa, siis tekkis paras paanika, sest oravapesast haarati telefonitoru järele.

Nemvalts pajatas, et Venemaal toimusid valimised, kui Putin võitis 98 protsendilise häälteenamusega ja seal olid e-valimised esimest korda.

Postimehe juhtkirjas kritiseeriti Venemaa e-valimisi ja karikaturist läks oma joonistuses juhtkirjaga veidi risti, rõhutades, et kui meil on e-valimised, siis on see demokraatia ja kui on Venemaal, siis häälte võltsimine.

Selle peale nõudsid Reformierakonna poliitikud Nemvaltsi sõnul Postimehelt järgmisel päeval „vabandamist ja igasuguseid asju“.

Nemvalts rääkis ka, et oli sundvaktsineerimise vastu samal ajal kui ülejäänud toimetus oli suuresti vaktsineerimiskohustuse poolt. Siiski sai ta seekord end loominguliselt vabalt väljendada.

Ta rääkis ka, et tajub, kuidas inimesed on polariseerunud. Kui ta alustas 30 aasta eest, siis näis, et tema oli koos rahvaga ühel pool ja teisel pool poliitikud, nüüd aga jooksevad jõujooned teisiti.

Kui pilkad näiteks oravat, siis üks osa publikust peab sind rahvuskangelaseks, teine osa aga hakkab sõimama, kirjeldas ta.