Karis vaktsineerimisest: tervishoiutöötajad levitavad valeinformatsiooni ja valitsuse vastu puudub usaldus

Eesti,
©UU
Alar Karis

President Alar Karis ütles intervjuus Soome telekanalile MTV, et Eesti oma poliitikud ja tervishoiupersonali esindajad on jaganud koroonaviiruse kohta valeinformatsiooni, mis on vähemalt osaline põhjus aeglase vaktsineerimistempo taga.

MTV märgib, et koroonaviiruse kohta andmeid koguva portaali Our World in Data andmetel on Eestis koroonavaktsiini kaks doosi saanud vaid ligi 57% kogu elanikkonnast ja ühe doosi on saanud 2,4%. Soomes on vastavad numbrid 69 ja 7,4%.

Karis ütles, et on raske selle vahe kohta ammendavat vastust anda, aga tema hinnangul võib sellel olla kaks põhjust.

„Üks põhjus võib olla see, et Soomes on usaldus presidendi ja valitsuse vastu Eestiga võrreldes palju suurem. Teine põhjus on see, et kõik erakonnad Soomes peavad vaktsiini lahenduseks haiguse mahasurumiseks. Eestis sellist konsensust ei ole,” ütles Karis.

Sellele ta vastata ei osanud, kas seda valeinformatsiooni levitatakse välismaalt.

„Raske öelda. Ma ei ole saanud sellist informatsiooni. Aga vähemalt tuleb klaarida see valeinformatsioon, mis tuleb meie omade poliitikute ja tervishoiupersonali hulgast,” ütles Karis.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused