Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Karmen Jolleri avaldus: kas staarperearst esines rünnakuga, et enda piinlikke jamasid maskeerida?

26.10.2020
Sel sügisel ei soovitata enam “õlga alla panna”:
© UU

Staarperearst Karmen Joller, kes ähvardas äsja EKRE liikmeid ja toetajaid sisuliselt kontsentratsioonilaagritesse paigutamisega, on samal ajal pahuksis oma erialal. Võimalik, et tema sedavõrd vaenuliku postituse eesmärk oligi momentumit ära kasutada ja EKRE-le kraesse karata, et summutada meedias ilmunud artikleid piinlikust pretsedendist tema praksises.

Nimelt avaldas Õhtuleht hiljuti loo sellest, kuidas Haigekassa seisukoha järgi vastutab arst ise alusetult väljakirjutatud retseptidega Haigekassale tekitatud kahju eest.

Antud kaasuses oli kahju üle 56 000 euro, kuid et karmist karistusest pääseda, mindi kokkuleppemenetlusega kohtusse, kahjunõue jagati kelmi ja niiöelda podelniku ehk perearstikeskuse vahel. Siit võiks tekkida muidugi küsimus, et kuna tegemist on riigi usalduse kuritarvitamisega suures ulatuses, siis kuidas on võimalik, et avalikku huvi eirates tehakse taas selliseid kokkuleppemenetlusi.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kokkuleppemenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab 35aastast pereema kelmuses: nimelt müüs perearst Karmen Jolleri nimistusse kuulunud naine kallist toitesegu, tekitades sellega haigekassale kahju üle 56 000 euro. Praegu on haigekassa jaganud kahjunõude pooleks kelmi ja Kivimäe perearstikeskuse vahel.

Kevadel sai haigekassa vihje, et Kivimäe perearstikeskuses on suurtes kogustes välja kirjutatud imikute toitesegu, mille hinnast lõviosa hüvitab haigekassa. Soodushinnaga retseptid, mille kogusumma küündib üle 50 000 euro, jäid haigekassal endal märkamata ning nüüd ähvardab perearst Karmen Jollerit kahjunõue, kirjutas Õhtuleht.

„Haigekassa järelevalvemenetlus Kivimäe perearstikeskuse üle võib rahaliselt luua pretsedendi. Samas ei taheta sellest rääkida, sest juhtunu on piinlik mõlemale osapoolele. Ka ei tee see head perearstide ja sotsiaalministeeriumi ning tervishoiuasutuste suhetele, mis on viimastel aegadel olnud niigi teravad,“ lisas ajaleht.

Läinud nädalal levitati peavoolumeedias suurima mõnuga Karmen Jolleri vihast vahutavat sotsiaalmeediapostitust pealkirjaga „Perearst Karmen Joller EKRE tipp-poliitikutele: päriselus mõistetakse Sinusuguseid vanglasse“.

Loe ka Kust võtab perearst Karmen Joller vanglakohad enam kui sajale tuhandele “ekreiidile”? Gulagi on vaja…