Karula rahvuspargis toimuvad talgud must-toonekure abistamiseks

Rubriik Eesti On
toonekurg

Eesoleval nädalavahetusel toimuvad Karula rahvuspargis talgud must-toonekure toitumisolude parandamiseks, teatas Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ). Selle käigus puhastatakse must-toonekure elupaikades tema toitumisveekogude kaldaid võsast, et tagada linnule parem ligipääs.

Talgud juhatab reede õhtul sisse must-toonekure asjatundja Urmas Sellis, kes räägib selle vanade metsade tunnusliigi elust ja käekäigust Eestis ning abistamise vajadusest. Talgud lõppevad pühapäeval matkaga rahvuspargi keskuses Ähijärvel. Talgutel osaleb viiskümmend vabatahtlikku nii Eestist kui ka välismaalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Must-toonekure talguid korraldavad Urmas Abeli eestvedamisel EOÜ ja Kotkaklubi. Selleks on annetusi kogutud EOÜ ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarjaga, Tallinna loomaaia fotonäitusega ja teiste kampaaniatega. Talgujuhtide ja tööriistadega toetab Eestimaa Looduse Fond; majutuse, ruumide ja muu kohapealse abiga Riigimetsa Majandamise Keskus, kes hooldab edaspidi ka talgutel puhastatud alasid; toitlustust korraldab Kaitseliidu Valga maleva Naiskodukaitse.

Must-toonekure heaks on endiselt oodatud annetused selleks avatud kontodele. Annetuste tegemise kohta vaata lähemalt EOÜ kodulehelt.

Must-toonekurg on üks Eesti looduse sümboleid, keda muinaseestlased pidasid teispoolsuse ehk Toonela sõnumitoojaks. Erinevalt oma suguvennast valge-toonekurest elab ta inimasustusest kaugel vanades metsades ja on häirimise suhtes üks tundlikumaid linnuliike. Must-toonekure arvukus on Eestis vähenenud ja praegu pesitseb neid juba vähem kui sada paari. Selle üheks põhjuseks arvatakse olevat toitumisolude halvenemine. Seepärast on ta arvatud ka kaitstavate loomaliikide esimesse ehk kõige rangemasse kategooriasse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused