Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas asekantsler Toomas Kevvai “läheb vastu uutele üleskutsetele” või põgeneb kriisiaja töö eest?

-
27.03.2020
Maaeluministeerium.
© Uued Uudised

Üks mullu Mart Järviku ümber ülesköetud nõiajahi osalistest, maaeluministeeriumis 23 aastat asekantslerina töötanud Toomas Kevvai otsustas nüüd ameti maha panna.

Kui opositsioon ja meedia ridamisi EKRE ministreid maha võtta üritasid, kirjutas ajakirjandus kõlavate pealkirjade all: “Järvik kangutab järgmist asekantslerit ametist” (Äripäev) või “Järvik tahab ka asekantsler Kevvai ametist vabastada” (ERR).

Mart Järvik ütles tollal, et ei kavatse asekantslerit vallandada, vaid muudab hoopis maaeluministeeriumi põhikirja, millega kaotatakse Kevvai töökoht.

Kevvai haldusalas oli ka veterinaar- ja toiduamet, mis oli üks osaline listeeriaskandaalis ja mille töös ilmnes ka pärast Järviku lahkumist palju vajakajäämisi.

Kevvai kohta räägiti mullu, et ta on üle elanud palju erinevaid ministreid ja elab üle ka EKRE maaeluministrid. Miks siis otsustas ta just nüüd lahkuda?

“Olen ministeeriumis töötanud pea 26 aastat, on viimane aeg veidi ringi vaadata ja astuda vastu uutele väljakutsetele,“ ütles Toomas Kevvai.

Kas poleks just nüüd õige astuda vastu väljakutsele oma ministeeriumi sees, kus põllumehed peavad kriisiolukorras hakkama saama ja toiduohutusele tuleb erilist tähelepanu pöörata?

Maaeluminister Arvo Aller ütles, et mõistab pikka aega ministeeriumis asekantsleri ametis olnud Kevvai valikuid. „Ministeeriumis tehtud struktuurimuudatus võimaldanuks asekantsleril jätkata, kuid Kevvai soovis oma ellu muutust, millega tuleb leppida“ märkis ta.

Ministril on nüüd rohkem võimalusi oma meeskonnaga tööd jätkata, sest pikka aega ametis olnud “hall kardinal” seisis juba Mart Järviku ajal uuendustele vastu.

Kevvai lahkumine aga tundub põgenemisena ajal, mil tema kogemusi just vaja oleks. Aga eks kõik need vajakajäämised, mis Järviku ümber tekitatud skandaaliga päevavalgele ujusid, andsid talle selgust, et parem on minna, enne kui asekantsleri stagneerumine kriisiolukorras liiga silma paistma hakkab.

Praeguses eriolukorras on päevavalgele ujunud paljude ametkondade ja ametnike mugavustsoonis elatud elu, mistõttu on nad kriisi ajal vägagi käpardlikuks osutunud.