Kas halliks olluseks mandunud Reformierakond on võimeline restardiks ja parketikõlbulikkuseks?

Eesti,
©Erki Evestus
Reformierakonna hetkeprobleem.

Eelmisel nädalal tehti Isamaas uus parempoolsem meik, mis muudab ehk väljanägemist, mitte sisu, kuid samas tuli selle kosmeetika taustal välja ka isamaalaste kriitilisus nendega tiiba ripsutavate reformarite suhtes, millele tasub tähelepanu pöörata.

Semiootikateadlane ja Isamaa erakonna liige Mihhail Lotman kirjutab enda blogis, et varem end selgelt parempoolsetena määratlenud erakonnad on hakanud üle võtma vasakpoolset maailmavaadet.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vasakagenda hiilib ka nendesse Eesti erakondadesse, mis loevad ennast parempoolseks. Reformierakonda peetakse parempoolseks erakonnaks, kuid juba ammu on see muutunud: kadumas on ettevõtjasõbralikkus, mitme Riigikogu saadikute sõnavõttudest kumavad selgelt läbi sotsialistlikud hoiakud,” väidab Lotman.

Seejuures aga on huvitav, et reformar Kristen Michal pidas republikaanisamaalaste manöövrit hoopiski edumeelseks ning nägi selles lähenemist Reformierakonnale – ehk siis Lotmani hinnangut appi võttes vasakpoolseks muutunud parteile.

Tegelikult ei ole Isamaas toimuv sugugi mitte nii põnev, kui on ennustused selle kohta, et kas Reformierakond võtab kriitika omaks ja kas ta on võimeline tagasi muutuma?

Sest kriitika Reformierakonna moondumise kohta mingiks häguseks olluseks, mis kannab endiselt mingit ettevõtjate erakonna embleemi, kuid on ainult raha ja võimu külge klammerduv kamp, ei tule ammugi enam ainult rahvuskonservatiivide suust – seda arvavad üha uued poliitikud, ka need nn Parempoolsed.

Ilmselt seetõttu ei taha õnnestuda ka Kaja Kallase ponnistused Reformierakond uutesse helgetesse kõrgustesse tõsta – kõik näevad, et see on hale, kivistunud mõttelaadiga ning võimunäljas seltskond, kelle edu taga on ainult see, et maailmavaateliselt koalitsiooni vastu olevatel inimestel pole ühtegi teist erakonda käepärast võtta. Eesti 200 kõikuv edu näitab, et osa neist üritab alternatiivi otsida, aga “kahesajatajad” on liiga arusaamatu nähtus ja sotsid vasakäärmuslikud.

Eks aeg näitab, kas Reformierakonnas hakatakse teiste massisüüdistamise asemel enda sisse vaatama ja muudatusi tegema, et teiste erakondade jaoks taas parketikõlbulikuks muutuda. Arvestades Kallaste, Ansipi, Ligi, Paeti, Mihkelsoni ja paljude teiste käitumist ja arvamusi, ei ole enesekriitikat  sealt küll oodata ja olukord jääb selliseks, nagu ütles Martin Helme: on EKRE ja kamp teisi, kes on trüginud kokku ühte vasakliberaalsesse nišši.

4 commentsOn Kas halliks olluseks mandunud Reformierakond on võimeline restardiks ja parketikõlbulikkuseks?

 • Avatar

  Ma täpselt ei saa aru, mis viidatud artiklist toodud EKRE soov kolhoose taastada on välja jäetud, kuid noh, eks selline olegi “tasakaalustav” ajakirjandus”. Mis puutub siin välja toodud “Reforemierakonna massisüüdistamisi”, siis siin on küll pada sõimab katelt moment, sest täna ei kulu ühelgi erakonnal sekunditki, et leida, kelle peale näpuga näidata. Pole siin seejuures vahet, kas tegu “refide”, “sotside” või “ekre”, “isamaa” või “keskiga” – kõik süüistavad oma muredes kedagi teist. Refereerides siikoahl aga Uued Uudised varasemat artiklit – teisi süüdistavad oma probleemides sotsid! Viimane tähendab siis seda, et kõik meie erakonnad on sotsid!

  • Avatar

   EKRE soov kolhoose taastada? Kolhoosid põllumajanduslike OÜ-de näol olid olemas enne EKRE tekkimist, lisaks sellele on Eestis ka suurmaaomanike ehk plantaatorite klass. Millises universumis Te, Alias, elate? Jälgite maaelu linnakividelt?

   • Avatar

    Kahjuks ei ole Teie funktsionaalse lugemise oskus enam see mis vanasti. Minu kommentaar oli seatud ajakirjandusliku tasakaalukusega, mida ka käesolev väljaanne enda sõndade järgi esindab. Teiseks “Põllumajanduslik OÜ” ei ole kohe kuidagi kolhoos, see võrdlus on asjatult tühi. Enne vastuse kirjutamist soovitan minu kommentaar veel läbi lugeda, et kirjutatu sisu ja sihtmärk ikka selgeks saaks!

 • Avatar

  Nad ju rahapesijad, miljardites, tasu on miljonites
  Enne tuleb see uurida ja USAlt abi paluda

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused