Kas Indrek Tarand lobises välja uue provokatsiooni kavatsuse?

Eesti,
©Scanpix
Provokaatoril nalja jalaga segada.

Sots Indrek Tarand võiks lisaks En Marche! Eesti variandi loomisele mõelda ka kohalikule Antifale – provokatsioonide tekitamine kuulub täiesti selgelt selle intrigandi arsenali.

“Olgu kõik EKRE poliitikud, k.a kandidaadid väga valvel enne valimisi, et keegi nende arvutile ligi ei pääseks, et arvutid oleks turvatud ja et sinna ei saaks sokutada midagi kompromiteerivat. Ma ei imesta, kui natuke enne valimisi tuuakse nn süvariigist lagedale ka mingi suuremamahuline EKRE-vastane infooperatsioon. Miks mitte nt KAPO abiga mingi fiktiivne läbiotsimine või uurimine tekitada, nii nagu nt Trumpi puhul tehti. Tarandi lubadusi ei saa küll tõsiselt võtta, aga ehk väärib tähelepanu üks tema ähvardus,” kirjutas üks inimene EKRE Tallinna volikogu liikmele Monika Helmele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt on Rein Raud postitanud Facebooki Raul Rebase loo demokraatiast ja “kõvast” käest koos oma kommentaariga. Muidugi on sellega kaasnenud tuliseks muutunud arutelu kommentaariumis, kus arutletakse Venemaa ja EKRE seotuse teemal, ning kus üks inimene kaitseb rahvuskonservatiive ja teised on vastu.

Kui jutt jõuab tõendite küsimiseni, teatab Indrek Tarand: “Ma selgitan vene rahastuse ja ekre seosed sulle ära näiteks kingitusena Vabariigi aastapäevaks!” Mõistagi tekitab see oponendis küsimuse: “Indrek Tarand, ma üldse ei kahtle, et EKRE vastu tullakse enne valimisi välja veel mingi suurema infooperatsiooniga. Näeme, kuidas seda on üritatud nn parempopulistlike jõudude vastu teha paljudes lääneriikides. Kas sul ja su süvariigi sõpradel on mingi plaan?” Vastust muidugi ei tulnud, vähemalt esmaspäeva keskpäevaks pole seda kommentaarides näha.

Niisiis lobises Indrek Tarand välja, et tulemas on uus suurem räpane infooperatsioon – miks muidu viitab ta Vabariigi aastapäevale, mil toimub ka tõrvikurongkäik? Ja pange tähele – just aastapäevaks, mil valimisteni jääb kümmekond päeva, kuigi väidetavad seosed EKRE ja Kremli vahel pidanuks nii tema kui Kross juba ammu välja tooma, sest nad väidavad end neid teadvat.

Kogu lugu on seda märkimisväärsem, et Tarandi ähvarduste ajaruum on valimiste-eelne aeg. Eesti on endale saanud provokaatorist eurosaadiku, omal maal põlu alla sattunud Macroni imetleja ja ehtsotsiliku vägivallaõhutaja – loodetavasti teevad valijad 3. märtsil talle ebameeldiva üllatuse, saates sigatseja poliitilisse prügikasti!

Aga suuremat sorti hübriidsõja lahinguta süvariik nagunii valimskampaanial kulgeda ei lase – on selleks siis mingi kokkuklopsitud ahistamis-, korruptsiooni- või reetmisskandaal, EKRE juhttegelastel üritatakse pinda kohe kindlasti jalge alt tõmmata! Valimistulemusi mõjutavad skandaalid tekitatakse vahetult enne valimispäeva, ja kuigi need hiljem tõsise tagapõhjata  hääbuvad, kaotab rünnatav üldjuhul ikkagi kahtlema löönud valijate hääled.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused