Kas Indrek Tarand tahab hakata Euroopa “ühendaja” Macroni huvide esindajaks Eestis?

Eesti,
President Macron ja islamivaimulik
©AFP/Scanpix
President Macron ja islamivaimulik

Üks Eesti globalistlikest eurosaadikutest on alustanud tegevust, mida ei saa ka kõige parema tahtmise juures Eesti-sõbralikuks pidada.

Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pakkus koostööd Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile, kes loob teda võimule toonud poliitilise liikumise En Marche! baasil uut üle-euroopalist organisatsiooni.

“Sain talle väga lühidalt tutvustada oma seisukohti ja pakkusin koostööd,” ütles Tarand teisipäeval Strasbourgis BNS-ile. Tarandi hinnangul tundusid tema seisukohad Macronile vastuvõetavad. “Aga eks näis, kas ta mulle vastab ning meie koostöö saab hakata arenema,” märkis eurosaadik.

Tarand jättis otseselt vastamata küsimusele, kas tema pakkumine puudutas Macroni käivitatud algatust osaleda Euroopa-ülese poliitilise liikumise En Marche! Eesti-haru loomises.

Macron pidas teisipäeval Strasbourgis kõne, milles tutvustas oma nägemust Euroopa Liidu arengust, kutsudes üles suuremale integratsioonile. Tarand oli üks mitmest Euroopa Parlamendi saadikust, kel õnnestus Macroniga pärast viimase esinemist parlamendi plenaaristungil kätelda ja mõni lause vahetada.

Macron on alustanud tegevust, et oma liberaalse ja Euroopa-meelse partei baasil luua Euroopa-ülene poliitiline organisatsioon The Grand Marche for Europe, mille liikmed kandideeriksid järgmise aasta hiliskevadel toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel ning kukutaksid senise jõudude tasakaalu europarlamendis. Seni on tegevus uue liikumise moodustamiseks piirdunud lisaks Prantsusmaale peamiselt Belgia ja Hollandiga.

Tarandi liitumine mingi üle-euroopalise poliitilise organisatsiooniga, mida juhib globalist ja Euroopa föderaliseerimise pooldaja Macron, ei tähenda vähimalgi määral seda, et Indrek Tarand hakkaks kusagil esindama Eesti huve, vaid vastupidi, ta hakkab Eestis esindama ja peale suruma Macroni ja föderatiivse Euroopa huve, see aga on Eesti suveräänsusele üliohtlik.

Kui Euroopa Parlament arutas artikkel seitsme kasutamist Varssavi vastu, hääletas Poola-vastase resolutsiooni poolt ka Indrek Tarand. Ehk on aeg kunagi protestilaine harjal tipp-poliitikasse tõusnud Tarand võõraste huvide esindamise eest vähemalt Eesti poliitikast minema saata ja seda saab teha teda mitte valides.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused