Kas Ivangorodi veokijuhi nakkuse levitamine Eestis paneb lõpuks piiriavamise ihalejad mõtlema?

Eesti,
- Updated
©UU
Narva jõgi

Venemaa rekajuht tuli Eestisse sünnipäevale ja levitas siin koroonaviirust – kui ka see tõsiasi ei pane piiride avamist nõudvaid tegelasi asjade üle järele mõtlema, siis pole enam midagi teha.

Meil kõlavad pidevalt opositsioonipoliitikute, ajakirjanduse ja mõnede huvigruppide kisa, et piirid tuleb lahti teha kolmandatest riikidest tulevatele maasikakasvatajatele, lüpsjatele, tudengitele jne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See jutt, et tegemist on lisaks kõigele muule hunnitu terviseriskiga, naerdakse nende poolt välja. Kahjuks on aga nii, et Venemaalt saabus koroonahaige veokijuht, läks Eestis sünnipäevale ja nakatas mitut inimest.

Nõnda diagnoositi viimase ööpäeva jooksul Eestis, kus enne seda on päevi olnud vaid üksikud juhtumid, kaheksa uut koroonaviirusega nakatunut, kellest kolm said nakkuse sünnipäevapeol, kus osales Venemaalt tulnud haigustunnustega külaline.

Narva-Jõesuus tähistati 28. juunil ühes suvilas sünnipäeva, kus osales ka Venemaalt Ivangorodist pärit kaugsõiduautojuht, kellel olid selged Covid-19 sümptomid. Eestis oli ta töö tõttu ja praegu on ta tagasi Venemaal.

Tänahommikuse seisuga on üks sünnipäeval nakkuse saanud inimene pärit Tallinnast ning teised kaks Narvast. Vajaliku testimise teevad läbi ka kõik ülejäänud peol osalenud inimesed.

Eestis diagnoositi viimase ööpäeva jooksul kaheksa uut koroonaviirusega nakatunud inimest. Lisaks kolmele sünnipäeval nakatunule oli kolm nakatunut, kes said viiruse pereringis ja kahel ülejäänud juhul on nakatumise päritolu veel teadmata.

8 commentsOn Kas Ivangorodi veokijuhi nakkuse levitamine Eestis paneb lõpuks piiriavamise ihalejad mõtlema?

 • Avatar

  Kas on üldse tõendatud, et mingi deemonlik olend “ivangorodiautojuht” on mingit nakkust levitanud?
  Äkki oli hoopis “tallinnakontorirott” või “rakveremüüja”?
  Pmt pole vaja koomiliseks kätte ära minna, ja asju välja mõelda. Trummi löömiseks ei pea just eriti arukas olema, viiulimäng on teine asi.

  • Avatar

   võiksid veidi rohkem mõistuselt areneda,loos oli selgelt välja toodud Venemaalt pärit rekajuht,kes teisi nakatas,ei leia loos kusagilt tegelast Rakverest!Oma viiulit võib idapool mängida!

 • Avatar

  Praegu on õige aeg maske või respiraatoreid osta. Tundub,et asi kisub jälle sitaks?

 • Avatar

  Jah, on küll nii.Samas on hulgi ka noori intervjueeritavaid, kes jäävad kesk lauset
  vait ja siis tetavad, et ma ei tea järsku, kuidas seda või teist EESTI KEELES öelda.
  Aga ise eestlased ju, ja eestlaste lapsed samuti. No tule taevas appi!!!

 • Avatar

  Kuidas on võimalik ,et mingi rekkajuht saab ringi tolgendada , kus juhtub . Tuleb riiki , laeb kauba maha , võtab uue peale ja tagasi , normaalne . Aga see et inimene käib , kus jumal juhatab ja on mingitel joomapidudel osaleja . imelik . Vähemalt need küllakutsujad peaksid saama korraliku hoiatuse rahalises mõttes . Olgu ka hoiatuseks teistele .

 • Avatar

  Ma küsiks hoopis seda , kuidas saab mingi kaubaveo rekkajuht vabalt riigis ringi töllerdada . Tuleb siia , laadib kauba maha , võtab uue peale ja üle piiri tagasi . Normaalne . Aga äkki tolkneb siin mingitel sugulaste pidudel ringi ,nakatab inimesi jne. Nendele sugulastele , kes lasid karantiinivabalt inimese enda juurde tuleb selline rahaline trahvilaks anda ,et mäletaksid ja oleks ka muudele hoiatuseks .

 • Avatar

  Parafraseerides tuntud vanasõna – võõrad tööle, võõrad kooli, nõnda nakkus siia toodi. Kui samas vaimus jätkata, siis soovitan juba praegu sügiseks maskivaru valmis osta, ja vanematel oma lastele koduõppe jaoks korralikud arvutid, kui veel ei ole.

 • Avatar

  Palun teid toimetus, palun ärge risustage eesti keelt võõrväljenditega.
  Reka, rekajuht on soome kõnekeelne sõnakasutus. Arvatavalt on selline sõna jõudnud Eestis kasutusele tänu Soome pagulusse läinud eestlastele!
  Eesti keeles on ikkagi veok, veokijuht.
  Sama põhimõte eesti keele puhtana hoidmisel kehtib ka inglisekeelsete sõnakasutuste kohta!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused