Kas jälgimisühiskond kogub tuure? Lihula juhtumist

Rubriik Eesti On
- Updated
©Erakogu
Lihula sündmus ja kaamera.

Lihula kalmistul mälestati 2. septembri õhtul Eesti Leegionäride sõprade klubi eestvõttel Eesti vabaduse eest võideldes hukkunud sõjamehi ning meenutati ka 2004. aastal valitsuse korraldusel toimunud vabadusvõitlejate monumendi kõrvaldamist.

Teisaldatud ausamba kohale paigutati ürituse ajaks ajutine mälestuskivi millele asetati pärjad. Sõna võtsid endine Lihula vallavanem Tiit Madisson ja Riigikogu liige, ajaloolane Jaak Valge.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kalmistult suunduti Lihula Vabadussõja ausamba juurde, kuhu asetasid pärjad Eesti Leegionäride Sõprade klubi ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad Heldur Paulson ja Kaidi Suviste

Kuid selgub tõsiasi, et seekord pandi Lihula mälestusüritusel toime räige õigusrikkumine!

Nimelt oli ürituse ajaks asjaosalistele teadmata paigaldatud kalmistu kõrvale Kalmu tänavale valgustuspostile raadio teel juhitav professionaalne 360-kraadine pöördkaamera HikVision. Kas see on sanktsioneerimata ja ebaseaduslik jälitustegevus, peab nüüd välja selgitama politsei.

Pealtnägijate sõnutsi märgati Kalmu tänaval eelmine päev kaamera postile monteerimist ja installeerimist ning täna õhtuhämaruses Kalmu tänaval kell 21.38 vilkuritega masinat töömeestega kaamerat posti küljest maha monteerimast. Kes ebaseaduslikku jälitustegevust teostas ja mis kaalutlustel peab välja selgitama politsei, selgitas Lääneranna vallavolikogu liige Meelis Malk.

Edmond Penu, EKRE Pärnumaa ringkonna juhatuse liige

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused