Kas Jürgen Ligi küsis otse komisjoni ilmunud Louis Freeh`lt: “Räägi siis, kuidas sa Kremlist juhtnööre saad?”

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Erikomisjon. Jürgen Ligi ja Katri Raik.

Opositsioon ei saa enam isegi aru, mille vastu nad Freeh´ asjas on. Kui jälgida ERR-is avaldatud erinevaid lugusid, siis on märgata, kuidas Reformierakond ja sotsid selgelt sogavad.

Tänases loos “Raik peale kohtumist Freeh ja Helmega: selgus puudub endiselt” on põhirõhk teenusel. ERR kirjutab: “Küsimus on ikkagi, mida advokaadibüroo Eesti heaks teeb, mis kasu saab meile sellest olema. Tuletame meelde, et 90 protsenti töötundidest ehk rahast saadakse Eesti käest kätte enne, kui üldse otsustatakse, kas minnakse raha taotlema mainekahju eest Eesti riigile. Enamus rahast läheb sellise ettevalmistava tegevuse peale, väga suur enamus rahast,” nentis Raik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisab: “Meil puudub siiski selgus. Me ei tegele Louis Freeh personaalküsimusega ja advokaadibüroo headuse või kvaliteedi hindamisega. Me tegeleme lepingu asjaolude väljaselgitamisega. Kuidas see leping sellisel kujul tekkis, seal on endiselt rohkem küsimusi kui häid vastuseid.”

24. augusti ERR-i loos “Ligi ja Raiki hinnangul peaks riik lepingu Freeh bürooga lõpetama” on rõhuasetus teine: “Louis Freeh on olemasoleva info puhul ka teisel pool lauda, see tähendab, seal, kus rahapesu teemal on Venemaa. Oligarhid, kriminaalid, rahapesijad ja pangad, keda selles kasutati. Nii et selles protsessis ei saa Louis Freeh istuda meie pool lauda, see ei ole usutav,” ütles Ligi. “Seal ei ole mingit varianti, et see saaks toimida ja see inimene (Freeh – toim.) oma vastakate sidemetega saaks tegelikult Eesti huve efektiivselt esindada,” märkis ta. Ehk: “Ligi ja Raiki hinnangul peaks valitsus selle lepingu lõpetama, kuna firma taust ei ole puhas.”

9. septembril ilmunud loos on põhirõhk ministril: “Jürgen Ligi ja Katri Raiki sõnul on minister Martin Helme lepingu sõlmimise asjaolude kohta korduvalt valetanud ja eksitanud ka peaminister Jüri Ratast.”

Nüüd toodi Louis Freeh` Ligile ja Raikile lausa kandikul kätte ja Ligi saanuks talle öelda: “Ma tean, et sa Kremlis juhtnööre saamas käisid!”, aga ta ei teinud seda. “Rahapesuministril” ununesid kohe kõik süüdistused, mida ta FBI eksdirektori kohta üles keerutanud on. Selle asemel otsivad Raik ja Ligi endiselt kohti, kust saaks uue laimu üles puhuda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused