Kas ka Eesti spordis hakkab suurem “rassistlike märkuste” jaht pihta?

Eesti,
©Konstantin Sednev/Postimees
Valge jalgpallur, vaata, et sa neegrile liiga ei tee!

Maailmas on käes ülim solvumiste aeg, kus iga väiksemgi olmetüli võidakse keerata rünnakuks vähemuste vastu.

Narva Transi ja Pärnu Vapruse vahelise jalgpalli meistriliiga kohtumise järel poetas Transi türklasest peatreener Cenk Özcan intervjuus ETV-le vihje, millest võib aimata, nagu oleks keegi Vapruse mängijatest Transi leegionäre rassistlikult solvanud, vahendab Postimees.

“Tahan midagi öelda! Kõik on maailmas võrdsed, nii valged kui ka mustad. Valged ei tohiks kunagi mustanahalisi inimesi halbade sõnadega kutsuda. Austust!” teatas Özcan intervjuus ETV2 kanalile ja lahkus kaamera eest. Enne seda tänas Özcan aga Eesti rahvast selle eest, et kõik tema meeskonda ja mängijaid austavad.

Pange tähele – valged ei tohtivat musti solvata! Samas on neegrite seas levinud ütlus “valge rämps” – kas seda tohib siis öelda? Taas palli tagumine ühte võrku! Tuletagem meelde, kuidas pärast jalgpalli MM-i esinesid antirassistid solvanguga, et Horvaatia meeskond olevat liiga ühevärviline, võrreldes Prantsusmaa omaga, mis oli tegelikult samuti enam-vähem ühevärviline ehk must.

Jalgpall on karm ala, kus toimub jõuline mäng ja on palju reegleid, mida sageli rikutakse, seega on ka palju vaidlusi ja ülekeemist. Lausa igast sõnast ei tohiks rassismi ja muid selliseid nähtusi kohe otsima hakata, sest muidu muutub ka sport varsti sedavõrd poliitkorrektseks, et sinna ei soovita enam minnagi. Varsti keelatakse ehk valgel ka täie jõuga neegri vastu mängimine – tema takistamine värava löömisel on rassistlik!

Vasakliberaalid on kogu Lääne ühiskonnas suutnud luua õhkkonna, kus kontrollima peab iga väljaöeldud sõna, et see ei solvaks kedagi õrnukest. See teeb paraku selle ühiskonna nõrgaks ja haavatavaks nende ees, kes teiste õrnast hingeelust vähimatki ei hooli – näiteks moslemid austavadki vaid tugevaid.

Kuivõrd Transi peatreener on türklane, siis võib eeldada, et nemadki on üle võtnud Lääne “väärtused”, kus Saksamaa türklased protesteerivad iga halva sõna üle, nende kodumaal aga represseeritakse sadu tuhandeid – muide, ka geisid, naisi ja paljusid teisi, kelle õiguste eest vasakliberaalid väidavad ennast seisvat.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused