Kas Kaja Kallas saab prokuratuurilt kuulda sama, mis Martin Helme temale tehtud tapmisähvarduse puhul – inimene tegi lihtsalt rumalat nalja?

Eesti,
- Updated
©UU
Prokuratuur saab nüüd Kaja Kallase juhtumi puhul tõestada, et ta pole kallutatud.

Seoses Reformierakonna liidrile Kaja Kallasele tehtud tapmisähvardusega on paslik meenutada tänavu märtsis EKRE ühele juhtivpoliitikule Martin Helmele tehtud sarnast ähvardust, mis prokuratuuri arvates polnud midagi erilist.

Prokuratuur alustas Martin Helme juhtumi põhjal kriminaalmenetluse, kuid lõpetas selle varsti, sest nende pressiesindaja Jelena Filippova sõnul ei olnud tegemist kuriteoga.

“Menetluse käigus selgus, et ähvarduse elluviimine ei ole reaalne inimene tegi lihtsalt rumalat nalja. Selline käitumine on solvav, kuid kuriteona seda käsitleda ei saa,” ütles Filippova Postimehele.

Martin Helmele kirjutas Järvamaal elav mees, kes teo ajal polnud väidetavalt kaine: “…Loodame, et su elu väga pikaks ei jää!!! Või tuleb seda lühendada. Debiilik!”

Nii et prokuratuurile on tulemas eriti oluline test – kui Kaja Kallase elu hinnatakse kõrgemalt ja ohtu tema elule reaalsemaks kui Martin Helme puhul, siis on ka süüdistused prokuratuuri kallutatuse osas täiesti õigel kohal.

Tänavu jaanuaris tegi üks äärmussots tapmisähvarduse ka EKRE poliitikule Jaak Madisonile.

Kommentaarid

One commentOn Kas Kaja Kallas saab prokuratuurilt kuulda sama, mis Martin Helme temale tehtud tapmisähvarduse puhul – inimene tegi lihtsalt rumalat nalja?

  • Avatar

    eks see tekst oli üsna nõme ja jabur – isiklikult ei vaataks hästi sellise läkituse autorile. siiski arvan, et tegu järjekordse agoonias reformarite bluff-manöövriga. mõni lustaka ellusuhtumisega spets võiks öelda midagi sellist: Kaja, tore ju! muidu üsna igav, erilise iluta ja muidu lapsiku loomuga naine kuid kellelgi sa siiski meeldid!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused