Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Keit Pentus-Rosimannus saab kuldse vihmavarju alla?

24.10.2022
Keit Pentus-Rosimannus

Keit Pentus-Rosimannuse (Reformierakond) Euroopa Kontrollikotta viivate asjaolude ajatelg viitab sellele, et endisel rahandusministril sai poliitikast kõrini ning kontrollikoda oli talle kuldne vihmavari, et suurest mängust lahkuda, jõudis lõpuks järeldusele ka Postimees.

Pärast mitut riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istungit esitas selle komisjoni esimees Mart Helme (EKRE) prokuratuurile kuriteoteate, kus on üksikasjalikult toodud ära ka kogu protsessi ajatelg.

„Kuriteoteates on põhirõhk sellel, et Pentus-Rosimannus oli kogu aeg teadlik oma kandidatuurist, ühtegi teist kandidaati ei esitanud ja käis oma kandidatuurist teavet andmas nii Jüri Ratasele (Keskerakond) kui ka Helir-Valdor Seedrile (Isamaa). Inimene tegeles süstemaatiliselt sellega, et tema oleks ainus kandidaat ja et rohkem kandidaate poleks,“ ütles Helme.

Helme heidab Pentus-Rosimannusele ette, et too ei ole end protsessist kuidagi taandanud: „Ta oleks pidanud seda tegema, selgelt: ma delegeerin selle peaministrile, tema tehku otsused. Ma küsisin Kaja Kallaselt, mis vormis on fikseeritud, et Pentus-Rosimannus end taandas – ei ole sellist asja.“

„Kõigele lisaks tuleb silmas pidada, et olemas on reeglistik, mis on kättesaadav Euroopa Parlamendi kodulehel: on nõudmised. Üks neist on audiitoritöö kogemus,“ rääkis Helme. „See, et väidetavalt mõnel kontrollikoja liikmel seda pole, ei tähenda, et Eesti kandidaadil seda olema ei peaks“.