Kas Lääne-Nigula vallavalitsus kavatseb sulgeda Nõva kooli?

Eesti,
- Updated
©PM/Scanpix
Nõva koolimaja

Maapiirkondades on väga oluliseks teemaks kerkinud koolide sulgemine ja klasside arvu vähendamine, mis õõnestab kohaliku elu alustalasid. 26. aprillil protestiti Türil Laupa ja Käru koolide kuueklassilisteks muutmise vastu. Läänemaal aga tahetakse pikemas perspektiivis “likvideerida” Nõva kooli.

Kooli sulgemises osalevad paraku samad inimesed, kes oma 2017. aasta valimislubadustes lubasid kõiki 9-klassilisi koole ning olemasolevat koolivõrku igati säilitada. Lääne-Nigula vallavalitsus kavatseb aga nüüd sulgeda Nõva Kooli jupp-haaval. Ilmselt selleks, et kooli sulgemist “kvaliteedi parandamiseks” nimetada?  Iga “arendus” seejuures vähendaks õpilaste arvu, kuni saabki kooli sulgeda, kuna siis enam õpilasi ei jätku. Vallavalitsuse kavatsus on ilmselge kõigile v.a. vallavalitsuse ametnikud, kes kinnisilmi oma “kvaliteedi parandamise” mantrat edasi raiuvad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esimese jupi lõikamine sai teoks 24. aprillil vallavalitsuse otsusega sulgeda Nõva Kooli õpilaskodu, mis viib koolist ära kolmandiku õpilasi. Pole saladuseks, et Lääne-Nigula volikogu ning Nõva osavallakogu liige, Aivar Oruste, ei ole sugugi ükskõikne ka kooli alt vabaneva äsja renoveeritud mõisahoone vastu.

Lääne-Nigula vallavalitsusel on järgmisel aastal kavas kooli ülemise astme lõikamine, kuna nüüd pole see enam väikese õpilaste arvu puhul “jätkusuutlik”. Et omaenda äsjase otsusega kool jätkusuutmatuks muudeti loomulikult kellelegi mingit süümepiina ei tekita. Et aga ära lõigata kooli ülemine aste on vaja ära muuta Nõva osavalla arengukava, mis on kavas teha lähikuudel. Tahaks väga loota, et selline asi siiski läbi ei lähe.

Ivo Karindi,  Nõva kooli hoolekogu esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused