Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas MTÜ Slava Ukraini on tegevust lõpetamas?

-
22.08.2023
Kaja Kallas ja Ukraina president
© Scanpix

Skandaalne MTÜ Slava Ukraini on jätnud tähtsajaks oma mulluse majandusaasta aruande esitamata, ilmneb portaalist teatmik.ee.

Majandusaasta aruannete esitamise tähtaeg on 30. juunil. 1. juulil MTÜd Slava Ukraini juhtima asunud ja selle mittetulundusühingu ainus palgaline Anu Viltrop rääkis juuli alguses Postimehele, et ta ei oska öelda, kui pikk on Slava Ukraini eluiga.

Selle aasta veebruaris jõustus äriregistri seadus, mis võimaldab kohustust mitte täitnud ettevõtjaid trahvida või kiiremini äriregistrist kustutada.

Kiirkorras kustutatakse registrist vaid need juriidilised isikud, kellel pole registrist nähtavat vara, pooleli olevaid menetlusi ega maksuvõlgu.

„Õigeaegselt ja korrektselt esitatud aruanne suurendab ühingu usaldusväärsust ning annab teavet ettevõtte majandusliku olukorra ja jätkusuutlikkuse kohta,“ teatab justiitsministeerium.

Rohkete aunimetustega pärjatud MTÜ Slava Ukraini endine juht Johanna-Maria Lehtme, kes valiti Eesti 200 ridades Riigikokku, kuid lahkus sealt kiirelt pärast skandaali puhkemist, on tänaseks avalikkuse eest kadunud ega figureeri ka sotsiaalmeedias.