Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Reformierakonna poolt Soome saadetud ehitajad tulevad koju ja teevad oravatele tuule alla?

-
10.09.2023
Eesti ehitusplatsidel kõlab vene keel ka nädalavahetustel. Pilt on illustratiivne.
© UU

Kümmekond aastat tagasi kirjutas Soome ajakirjandus suure uhkusega, kuidas Andrus Ansipi valitsus majandussurutises oma rahva hülgas, eestlased läksid Soome ellujäämiseks elatist teenima ja Soome riik aitas neid selles. Nüüd on soomlastel endil vesi ahjus ja ehitajatel ees rasked ajad.

Soome kahanev ehitusvaldkond sai järgmise ohvri, kui varem üle 100 miljoni euro käivet teinud firma viis pankrotiavalduse Oulu kohtusse, kirjutas Helsingin Sanomat. Sikla kontserni kuuluva ehitusfirma Siklatilat pankrot on Soome ehitusvaldkonnas selle aasta suuruselt teine.

Soome elamuehitust ähvardab valdkonna ettevõtete liidu peaökonomisti sõnul kokkuvarisemine ja languse madalapunkt ei ole veel käes. Soomes annab ehituse valdkond tööd 200 000 inimesele, raskuste tõttu võib töötuks jääda ligikaudu 20 000 inimest, ütles Soome ehitusala ettevõtteid koondava liidu Rakennusteollisuus RT peaökonomist Jouni Vihmo, vahendab Äripäev.

“20 000 kaotavad töö järgmise aasta jooksul. Umbes samas suurusjärgus pidi seal töötama ka Eesti nn. kalevipoegi. Ja samal ajal ega Eestiski enam neile ehitajatel tööd pakkuda ei ole. Esialgu saadakse muidugi töötu abirahasid. Järgmisel aastal hakkab see toimuma. Ja seda mitte ainult ehitussektoris, vaid ka muudes tööstusharudes ja kaubanduses, sest kadumas on suur hulk ostujõulist klientuuri, ning inimeste kindlustunne jätkab vähikäiku,” kommenteerib sotsiaalmeedias poliitikavaatleja Taivo Sepp.

Soome on ka üks neist riikidest, kus kõike määrab kliimahüsteeria ning kuna ennast “kliimapiitsutab” peamiselt Euroopa Liit, siis kaotab ta maailmamajanduses ka oma konkurentsivõime. Kogu EL-i ootavad ees rasked ajad ning see mõjutab ka Soomes töötavaid eestlasi.

Kui loos midagi positiivset näha, siis ehk tulevad eestlased Soomest koju ja teevad tuule alla Reformierakonnale, kes on siin elava rahva viletsusse paisanud ega suuda nagunii kojunaasjaidki kuidagi aidata, sest ehitussektor on siin odavukrainlaste ja -usbekkide töökätes.

Uued Uudised