Käsitöömessiga kokku põrkuv tühjade südamete kontsert Lauluväljakul peegeldab poliitilisi mänge 

Uuenduskuuri saanud laulukaare all etendub kõigepealt “Kõigi Eesti” farsietendus.

Pühapäeval toimub Tallinna lauluväljakul “Tühjade südamete” kontsert, mille korraldajateks on kõigieestlased ja mis kujuneb tõenäoliselt parajaks farsiks.

Esiteks on juba ammugi selge, et “Kõigi Eesti” on kunagise “Salliv/Sõbralik Eesti” kloon või reinkarnatsioon. Kõigi viimase aja sallivuslaste ettevõtmiste korraldajate nimekirjades on ikka ühed ja samad nimed, mille nabanöör ulatub alati Eesti 200, sotside, Feministeeriumi või ka reformeriteni.

Korraldajad on väitnud, et tegemist ei ole poliitilise aktsiooniga, kuivõrd sooviga ühineda ning seista viha ja vägivalla vastu. Kullakesed, keda te lollitate – viha ja vägivalda on ju kogu Eesti poliitiline maastik ja meedia seostanud vaid ühe erakonnaga ehk rahvuskonservatiividega – te lähete õhutama viha rahvusluse vastu!

Sky Plus on juba küsinud: “Kõigi Eesti Laulu” tasuta kontserdi korralduskulud on paisunud ulmelistesse kõrgustesse! Kes maksab?”, lisades “Öeldakse, et tasuta lõunaid pole olemas, tasuta kontserte aga küll! Siiski selgub, et keegi kuskil peab rahva rõõmu eest siiski tasuma, sest – tasuta lõunaid ju ei ole.”

Huvitav on ka näiteks see, et tühjade südamete kontsert toimub 15-18, samas aga on sel päeval 10-17 Lauluväljakul käsitöömess. Kindlasti on seal veel palju apoliitilisi käsitööhuvilisi, kes kiikavad ka kontserdile – ja nii saavad kõigieestlased väita, et nende kontsert tõi kokku kõvasti rahvast. ERR aga on näiteks teatanud, et nemad sealt ülekannet ei tee – ju neil on Islandi väljakult nirud mälestused.

Mõne aasta eest korraldas Sõbralik Eesti samasuguse tasuta ürituse Vabaduse, kust käis 7 tunni jooksul läbi 7000 inimest, nagu kirjutas Õhtuleht. Üritus aga korraldati pühapäeva südapäeval, linna ühes käidavamas kohas ja tasuta – mõistagi käis sealt ohtralt rahvast läbi, aga kas nad olid ka sõbralikeestlased? EKRE tõrvikurongkäik tõi tänavu sama hulga täiesti teadlikke inimesi kohale!

Vabariigi aastapäeval toimunud tõrvikurongkäigu ajal püüti ju alternatiivüritust korraldada, aga kontsert Islandi väljakul osutus tühjaks mulliks – kui pühapäeva hilisõhtul, tööpäeva eel, korraldatakse selline üritus,  siis ei saagi see muud olla kui püüd teist ettevõtmist nurjata.

Tühjade südamete kontserdil astub üles terve rida lauljaid ja bände, ühed tuntud ja teised vähemtuntud, lauldakse ka vene keeles ja ühe bändi nimi tõotabki näidata kõigieestlaste tausta – selleks on grupp nimega “Idealnõje ljudi”!

Kommentaarid