Katrin Lust presidendi aastapäevakõnest: “Sellist kônet vôib endale lubada ettevôtte omanik oma alluvatele, mitte riigi president oma rahvale”

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Kersti Kaljulaid

“Kuuuurija” saatejuht Katrin Lust leiab, et üks hea riigimehelik kõne peaks tooma silma pisara ja liigutama südant, aga presidendi aastapäevakõne kõne tekitas temas suurt vimma.

 

“Kaljulaid juhib justkui ettevôtet, mitte riiki. Sellist kônet vôib endale lubada ettevôtte omanik oma alluvatele, aga mitte ühe riigi president oma rahvale. Tema kône oligi suures plaanis “oma ettevôtte” töötajatele, kes saalis viibisid,” kirjutab Lust oma sotsiaalmeediakontol.

“President noomis riigikogu liikmeid aga unustas kõige tähtsama demokraatliku riigi põhimôtte, et riik see ongi rahvas. Minule näiteks ei meeldinud meie kõigi pidupäeval kuulata maksumaksja raha eest ülalpeetavas ERR’is noomimist riigikogu suunas, kelle on rahvas Toompeale viinud.”

Lust märgib, et talle ei meeldinud ka see, kuidas Kaljulaid jagas meie rahva Andresteks ja Pearudeks ning arvas ise seejuures naiivselt, et selline inimeste lahterdamine ja sildistamine peaks looma rohkem armastust ja lugupidamist teineteise vastu.

“Üks hea riigimehelik kõne peaks tooma silma pisara ja liigutama südant, aga see kõne tekitas vähemalt minus suurt vimma. Milleks see poliitika, miks mitte kordki rääkida ja kiita nii Andreseid kui Pearuid.”

 

LOE PRESIDENDI KÕNET SIIT!

Kommentaarid

13 commentsOn Katrin Lust presidendi aastapäevakõnest: “Sellist kônet vôib endale lubada ettevôtte omanik oma alluvatele, mitte riigi president oma rahvale”

 • Avatar

  Oli see vast punase propaganda muster näitemäng. MINA ütlen, kes on see või teine, MINA tean, kes on õige midagi tegema. Kui seda nüüd nende lindude kontekstis väljendada, on MINA küll see r.kotkas, kes iga väetikese nahka paneb. Iga aastaga hullemaks läheb, kas seda käiaksegi Kremlist õppimas,et kiita piirilepingut ja Putinit. Häbi oli, kuidas pead kuklasse ajades jagatakse inimesi omadeks ja võõrasteks, nemad ja MINA. Millal see ometi kord lõpeb, et rahulikult hingata saaks, et õhk poleks paks putinlusest, mida see kõne ju oli. Kersti vist koostaks kolmanda piirileppa ka, sellega loovutaks kõik, see oli nii tülgastav etteaste.

 • Avatar

  oot oot, panin tähele Buratino k6nest:

  “Urmas Paet on piirilepingule alla kirjutanud koguni kaks korda. Piirilepingu ratifitseerimist toetavad nii Jüri Ratas kui ka Jüri Luik. ” …
  MISASJA?! seega on siis KOLM neid reetureid piirilepingu osas vähemalt, ning 1 on praegune peaminister.

 • Avatar

  Rahvateatri näitemäng.
  Kui ei ole demokraatlikult valitud presidenti ning “parlamendi” osa riigi seadusloomes on vaid häbiväärsed 10% , siis mis tähtsust on etendatavas demokraatia-spektaaklis mingil operetlikul kõnel ?!

 • Avatar

  Direktriss – selle sõna halvimas tähenduses. KeKatsi-exit Kadriorust – oleks juba aeg.
  Valime sinna hoopis Moonika 😉

 • Avatar

  Tükk aega otsin, kus üldse saaks meie presidentinna kõnet kuulata.

 • Avatar

  valimiskampaanias ta ei osalenud…

 • Avatar

  Räägitakse,et see olevat nestori president….

 • Avatar
  Andres Leet

  NLKP kongressi kõne oli ju, kõik, kes seda kõnet Ugalas kuulasid oli ju see “mistaniminüüdoligi” kaasa määgijad!
  Isegi seltsimees Savisaar ju oli kuulajate seas ja jagas lahkelt tunnustust

 • Avatar

  Katrin kasutab Kersti loosungitSõna on vaba. 5+

 • Avatar

  TÕEPOOLEST! Miks andis EV Parlament presidendi ametikoha sellisele vingatsile! Täielik tööpraak!!!
  PARLAMENT- asuge tööle ja tagandage see VÕÕRKEHA Eesti presidendi ametikohalt! Siis saame taas
  hingata ja laul saab rinnas kõlada, kui meie maa on kõntsast puhas!

 • Avatar

  Kloun kes on pandud troonile istuma toob
  pisara silma teistel põhjustel.

  • Avatar

   Kogu peavoolu meedia Putin naidata ,kui rural Ja harimatu on rahvas. Riik Nagy oleks Kersti Ja Viljandi seltskond. See ongi globalistide motteviis – ainult meie oleme need oiged otsustama.Kersti kone oli lausviha tulv. Temake arvas vist,et tuleb presidendiks Ja sormenipsust lauldakse oodi neomarksismile.Kuidagi teisiti ei saa suhtumist Eesti riiki Ja rahvasse nimetada.Need ideaalid,mis oled laulva revolutsiooni ajal olevat nyyd natsism Ja paremaarmuslus.

 • Avatar

  Rikkus oma kõnega meie vabariigi aastapäeva ära… Kas presedendile tegid pingviinid haiget? Miks me peaksime kartma rahva poolt otse valitud presidenti, kui praegusest hullemat pole võimalik tekitada? Kas tõesti arvab Kerstikene, et Eesti rahvas kuulab suu ammuli, milliseid “tarkuseteri” meie president suust välja vahutab. Jah minagi sain eelmine aasta haiget, kui president solkis ära Eesti riigi ülimalt küsitava “sõna on vaba” ja erit labase dressipluusiga. Kelleks sep mutt ennast peab? Presidendiks või???? Või emasipelgaks? Miks ei avaldata Eestis presidendi populaarsust rahva seas? Kas selle pärast, et president ja tema valimine ei sõltu absoluutselt rahvast. Seega see president pole Eesti rahva oma. Kelle president on Kersti Kaljulaid?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused