Katrin Lusti blogi: NO99 teatri tehingud võivad olla seotud juhtide isiklike huvidega

Eesti,
- Updated
©Mihkel Maripuu/Postimees
Teatriauhindade üleandmine NO99 teatris. Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper

Ajakirjanik Katrin Lust on oma Õhtulehe blogis võtnud vaatluse alla skandaalse NO99 teatri ja veelgi skandaalsema Tiit Ojasoo majanduslikud tegemised, mis lasevad ka president Kersti Kaljulaidi heasoovlikku suhtumist eelnimetatud teatri ja isikute suhtes veelgi kummalisema nurga alt vaadata.

“Hetkel tahan ma rääkida hoopiski sellest, kuidas ma võin ajakirjanikuna nõuda välja politseiameti juhi krediitkaardi väljavõtte; riigikogulaste iga viimase kui majoneesipaki ostu; aga maksumaksja poolt suuresti kinni makstud NO99 teatrist või Eesti kunstnike liidust ei ole võimalik rahaasjade kohta saada selget vastust,” kirjutab Katrin Lust oma blogiloos “Miks ei ole NO99 teatri raamatupidamine läbipaistev?”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Autorisaadet “Kuuuurija” toimetav Katrin Lust räägib sellest, kuidas ta NO99 teatri majandusaastaaruandeid ja põhikirja lapates avastas, et teater on teinud tehinguid seotud osapooltega ehk oma juhtidega. “Teatri põhikiri ja korruptsioonivastane seadus aga keelab üheselt teatri juhtidel iseenda, oma lähikondsete või enda kontrolli all olevate ettevõtetega (OÜ või MTÜ-dega) selliseid tehinguid sõlmida,” lisab ta. “Ma räägin siinkohal sadadest tuhandetest eurodest.” Muuhulgas on jutuks majandusaasta aruandes näidatud tehingud Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo MTÜ-ga Punased Purjed.

Teatavasti sai teater NO99 presidendi kantselei toel õiguse lavastada “Eesti 100” piduliku tähistamise ürituse 300 000 euro suuruse eelarvega kunstilist programmi. Paraku tõi see kaasa suure protestilaine, kuna lavastaja Tiit Ojasoo nimi seostus paljudele naistevastase vägivallaga, kogu sellest alanud tragikomöödia aga päädis justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamisega. Siinkohal jääb Uute Uudiste toimetusel vaid tõdeda, et igas kohas, kus president Kersti Kaljulaid uue ühiskonda lõhestava vastuolu korraldab, järgneb terve rida eri suuruses skandaale tema protežeedega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused