Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kersti Kaljulaid ei välistanud päevapoliitikasse tulekut

02.09.2021
Kersti Kaljulaid jätab Alar Karisele tühja kassa.
© Scanpix

 

President Kersti Kaljulaid kinnitas ERR-ile, et ei lähtunud oma tegevuses kordagi soovist saada tagasi valitud, tunnustas Riigikogu presidendi kiire äravalimise eest ning lubas jätkata osalemist Eesti ühiskonnaelus.

“Ega sellist poliitilist kapitali ei saa niisama minema visata. Kahtlemata ma tunnen, et minu kohus on ka edaspidi pühenduda Eesti paremaks tegemisele, niivõrd kui see on võimalik nüüd siis juba teistsuguses rollis,” ütles Kaljulaid.

Presidendina sekkus Kaljulaid sageli päevpoliitikasse ning teda on seostatud nüüd Eesti200-ga.

Sellekohasele küsimusele vastates ütles Kaljulaid, et ei välista mitte ühtegi arengusuunda tulevikus, olgu poliitikas või erasektoris.

Küll aga väitis ta, et ei ole veel oma tulevikuplaane paika pannud.

Kaljulaid viitas sellele, et ka eelmised riigipead Arnold Rüütel, Toomas Hendrik Ilves ja Lennart Meri jätkasid panustamist Eesti ellu ka pärast oma ametiaega.

Paraku märkis ta, et “ei kao ka mina selles mõttes mitte kuhugi“.

Küsimusele enda tagasivalimise ja suhete kohta poliitikutega rääkis Kaljulaid, et ei püüdnudki oma tegevusega poliitikutele meeldida.

„Mis vigadesse puutub, siis ma tahaks näha seda inimest, kes viis aastat ei eksi ühegi sõnaga olles pidevas kaameravalguses – kindlasti on ka seda ette tulnud,” oli ta sunnitud tunnistama.

Kaljulaidi ametiaeg algas 10. oktoobril 2016 ja lõpeb tänavu 11. oktoobril.