Kersti Kaljulaid koalitsiooni presidendikandidaat? Lubage naerda…

Valitsuse tunnustamisest hoolimata ei ole Kersti Kaljulaid sugugi mitte kõigi võimpartnerite presidendikandidaat.

Laupäevases saates “Rahva teenrid” arutasid saatejuht Taavi Eilat ning Äripäeva ajakirjanikud Aivar Hundimägi ja Neeme Korv ametisse astuva valitsuse üle ning tundsid huvi, kas võimuliit leppis kokku ka selle, kellest saab järgmine Eesti president.

“On ka juba öeldud, et uus valitsusliit on kokku leppinud ka järgmise Eesti presidendi, kelleks on Kersti Kaljulaid. Kas see peab paika või mitte, sellest pole avalikult räägitud. Me üldse väga vähe teame uue valitsuse mõtteid ja siseelu. Nad väga ei leki. See oleks huvitav info, kas laual oli ka juba järgmine president,” rääkis Aivar Hundimägi.

Hundimägi sõnul hakkas talle hiljutiste presidendi avalike sõnavõttude taustal tunduma, et Kaljulaid tegi justkui kampaaniat.

Siinkohal on küll tegu ehtsate Hundimägi luuludega. EKRE poliitikud on korduvalt väljendanud arvamust, et Kersti Kaljulaid on globalist ja rahvusriikluse vaenlane, ta mängib eestlust maha ja viib Eestit europrovintsi staatuse poole. Kindlasti on Eestis arvukalt poliitikuid, kelle kandidatuur oleks kolmele osapoolele vastuvõetavam ja kes oleks valmis võtma enda peale erapooletu ja ühiskonda sidustava riigipea rolli.

Kaljulaid on koos Toomas Hendrik Ilvesega üks halvemaid presidente, kes Eestil iial on olnud. Vähemalt rahvuskonservatiivid küll teda järgmise riigipeana näha ei taha. Seda enam, et Maria Jufereva-Skuratovski väidab: Kersti Kaljulaidi autoriteet Eesti vene kogukonna silmis on kasvanud. Karta on, et Putini-meelse osa jaoks…

Selline arvamus poliitikasaates näitab, et Eesti ajakirjanikud ei jaga kohe mitte midagi riigis toimuvast.

Kommentaarid