Kersti Kaljulaid loputas eelmist valitsust, Jüri Ratas solvus taas

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
President Kaljulaid on saanud kuulsaks oma poliitturismiga, mida ta varjab digiriigi tutvustamise sildi alla – samas kui Riigikogu kaugistungitel see digiriik vaevu hingitseb. Pilt on illustratiivne.

President Kersti Kaljulaid kordab peaminister Kaja Kallase stiili ning paneb suurema osa süüst käest lastud koroonaolukorras eelmisele valitsusele. Selline süüdistus aga solvas hingepõhjani eelmist peaministrit Jüri Ratast, kes saab hoope vasakult ja paremalt.

„Minu etteheide seisneb selles: meil puudus tegelikult vajadus reageerida nagu start-up. Meil oli võimalus planeerida vanakoolimeetoditega terve aasta. Inimesed, kes oleksid pidanud eelmisel aastal planeerimisprotsessid algatama, ei teinud seda – oli see minister, ametnikkond, mõni osakond. Kõik eksisid. Eksisid ka need, kes lootsid, et vaktsineerimine saab teoks, aga ei esitanud piisavalt kontrollküsimusi, et selle toimumises veenduda. Eksis kogu eelmine valitsus: strateegiline juhtimine tegelikult lakkas,“ loputas Kaljulaid pikemas intervjuus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Presidendi hinnangud minu juhitud valitsuse aga laiemalt sadade inimeste tööle, kes on tänaseks enam kui aasta panustanud COVID-19 vastaste vaktsiinide tarnesse ning Eesti inimeste vaktsineerimise korraldamisse, teevad nõutuks ning valmistavad pettumust,“ reageeris solvunud Ratas riigipea sõnade üle Delfile antud intervjuus.

„Väita aga, et segadused tulenevad sellest, et töö on jäänud tegemata, pole põhjendatud ning selliste väidete korral oleks presidendil kindlasti kohane välja öelda ka konkreetsed ettepanekud, mil moel saanuks vaktsineerimist piiratud ja heitlike vaktsiinitarnete tingimustes kiirendada. Veelgi õigem olnuks need ettepanekud teha vaktsineerimise planeerimise ajal, mitte tagantjärele üldsõnalise kriitikana, lisas Ratas, kes eraldi tänas sotsiaalminister Tanel Kiike.

Tõsiasi on aga seegi, et Kiik oli sama valdkonna eest vastutajana kriitika all juba eelmise valituse ajal ning sama jätkub. Kuigi on nõutud juba sedagi, et ta võtaks poliitilise vastutuse, on seda ilmselt palju nõuda.

Intervjuu lõpus võib aimu saada ka sellest, miks Kaljulaid nii hoogsalt päevapoliitika kohta sõna võtab ja kriitikat külvab. Aimates, et teist ametiaega talle enam ei anta, pole märkamata jäänud tema soojad suhted erakonnaga Eesti200.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused