Kersti Kaljulaidil ei õnnestunud enam parlamendist üle sõita

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kersti Kaljulaid parlamendi ees

Tänane Riigikohtu otsus näitas üheselt, et president Kersti Kaljulaid tegutseb oma järjekindlate seaduste tagasilükkamisega kiuslikult ja põhimõtte pärast praeguse valitsuskoalitsiooni vastu, et olla opositsioonilise Reformierakonna käepikendus Kadriorus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuna Riigikohus jättis rahuldamata president Kersti Kaljulaidi taotluse tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks, siis näitab see selgelt, et president on teinud vale otsuse, veelgi enam, see ei ole kooskõlas ka põhiseadusega.

See on eesti rahva võit. President Kersti Kaljulaidil ei õnnestunud parlamendist üle sõita ja sellega teostub ka üks EKRE valimiskavas olnud punktidest.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Paul Puustusmaa (EKRE)  kommenteeris Riigikohtu otsust nii: „Põhiseaduskomisjonis juhtisin ma arutelu selles küsimuses ja ei näinud vastuolu põhiseadusega.
Täna sain ma enda ja komisjoni lõppjäreldusele kinnituse Riigikohtust. Loomulikult see rõõmustab.“

EKRE fraktsiooni esimees Siim Pohlak lausus: „Õnneks maksab Eestis endiselt ka parlamendi sõna. Presidendil ei õnnestunud kohtus pensionireformi takistada!“

“Riigikohus ei täitnudki Kadrioru tellimustööd,” rõõmustas EKRE fraktsiooni liige Urmas Reitelmann.

Kersti Kaljulaid ise oli sunnitud pärast kohtuotsust viivitamatult seaduse välja kuulutama vabandades, et „Riigipea ülesanne on seista Eesti Vabariigis selle eest, et meie õigusloome oleks põhiseaduse vaos“.

„Riigikohtus ei käida võitmas ega kaotamas, vaid õigusselgust saamas. See selgus saabus. Nii ulatusliku ja kogu ühiskonda puudutava küsimuse puhul nagu see on senise pensionisüsteemi ulatuslik muutmine, oli oluline küsimused selgeks vaielda kõigil võimalikel tasanditel. Riigikohus on oma otsuse teinud ja nii kuulutasin seaduse viivitamatult välja,“ teatas Kaljulaid.

UU

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused