Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo: kas autorehvi lõhkumine on nüüd “äärmiselt räige kuritegu”?

-
05.02.2021
Kert Kingo
© Scanpix.

Keskerakonna vastne siseminister, senine politseiametnik Kristjan Jaani nimetas eile õhtul eetris olnud ETV saates „Esimeses Stuudio“ PERHi ülemarsti Peep Talvingu autorehvi purukstorkamist ja tundmatu vedeliku näkku viskamist “äärmiselt räigeks kuriteoks”. See teema pani ka valitsuskabinetti laiemalt võtma ette samme teadusnõukogu liikmete turvalisuse tagamiseks.

Riigikogu liige, jurist Kert Kingo (EKRE) küsib, mille tõttu see rünnak räigem on, kui paljud kuriteod, mida toime pannakse.

„Kas see on „äärmiselt räige kuritegu“ seetõttu, et rehv katki torgati või seetõttu, et kahjutut vedelikku näkku visati? Kumb neist oli kuritegu?“ küsib Kingo., lisades, et kuna rünnaku motiivi pole veel kindlaks tehtud, siis kuidas saavad valitsuse liikmed selle osas avalikult oma oletuslikke avaldusi teha.

„Prokuratuur hakkas koheselt tegutsema. Peaminister ilmus peidust välja. Kuidas peaksid selle peale tundma end need ohvrid, keda on jõhkralt pekstud, piinatud, vägistatud või kelle lähedane on julmalt mõrvatud?“ on Kingo hämmingus.