Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo: kas prokuratuuri hinnangul polegi kõik seaduse ees võrdsed?

10.08.2022
Kert Kingo

Kuigi Eesti Vabariigi põhiseaduse kohaselt on kõik seaduse ees võrdsed, siis Riigiprokuratuuri jaoks seadused ei kehti. Nemad peavad ennast seadustest kõrgemaks, nemad teevad endale ise reeglid ja seadused, nendib Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE).

Ta räägib, et Meelis Kaldalule etteheidetavat pommiähvarduse saatmist tekstiga „…Etv tartustuudios lõhkeb kella 21.15 bomm UUDIS TEILE“ menetletakse juba 2017. aastast alates justkui kõigi aegade ohtlikumat pommiähvardust, kuid samal ajal noorsotsi Eliis Lelovi  sotsiaalmeediasse postitatud „ma panin riigikokku pommi…“ puhul leiab prokuratuur, et seal pole midagi uurida.

Nimelt saatis prokuratuur rahvasaadik Kingo vastavale järelpärimise vastuseks, et „kriminaalmenetlust alustatakse vaid siis, kui pädeva menetleja arvates esineb küllaldaselt andmeid kuriteo toimepanemise kohta“.

Lisaks märgib Riigiprokuratuur oma vastuses Kingo poolt tänavu 26. juulil saadetud päringule seda, et igat juhtumit tuleb käsitleda eraldiseisvalt ja sellest tulenevalt „võib õiguslik hinnang teise juhtumi suhtes oluliselt erineda esimese juhtumi õiguslikust hinnangust, kuigi esmapilgul võivad juhtumid paista väga sarnastena.“

Kingo: „Ka minu hinnangul ei ole need kaks nimetatud tegevust sarnased. Ühes räägitakse bomm UUDISEST ja teises on üheselt mõistetav pommiähvardus Eesti riigi parlamendi hoonele. Mõistetamatu on, kuidas üks „bomm UUDIS“ saab olla nii ohtlik relv, et selle menetlemiseks tuleb kulutada meeletus koguses riigi ressursse. Samas jääb arusaamatuks, millele noorsotsi Eliis Lelovi pommiähvarduse osas õigusliku hinnangu kujundamisel tugineti. Kas maailmavaatele ja erakondlikule kuuluvusele?“

Kingo järeldab, et Riigiprokuratuur käsitleb isikuid ebavõrdselt, nö nägude järgi ja kasutab seejuures oma mõjuvõimu.