Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo: korruptsioonivastane erikomisjon tegeleb kuluhüvitiste teemaga selektiivselt

18.04.2022
Kert Kingo
© UU

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) kutsuti täna korruptsioonivastasesse erikomisjoni aru andma kuluhüvitiste kohta, kusjuures talle etteheite sisu ei tutvustatud.

Kingo leiab, et komisjon tegeleb Riigikogu liikmete kuluhüvitiste teemaga selektiivselt. „Kuluhüvitiste sihipärane kasutamine on kogu aeg teemaks, aga millegipärast jäetakse välja Reformierakond, Keskerakond, sotsid ja Isamaa…, selle asemel üritatakse korruptante teha EKRE liikmetest, seda enam, et kuluhüvitiste kasutamises on selged piirid määramata ja seda on väga raske defineerida,“ rääkis Kingo. “Ainukene nõue on, et need peavad olema tööga seotud, seda minu kuluhüvitised on.”

Riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni juhib sotsiaaldemokraat Riina Sikkut, aseesimees on reformierakondlane Valdo Randpere, EKRE-st kuulub sinna Paul Puustusmaa.

“Komisjon sai kaebuse, mille järgi on Kert Kingo kasutanud kuluhüvitist kolmandate isikute õigusabikulude katteks,” elgitas Sikkut Postimehele. Ta lisas, et materjalid antaks eüle uurimisorganitele.