Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kert Kingo Kravtšenko juhtumist: on olemas süütegu ja tõend

06.05.2021
Kert Kingo
© UU

EKRE Riigikogu saadikul Kert Kingol on küsimus selle kohta, et kui esmaspäeval sõitis Riigikogu ees Keskerakonna rahvasaadik tahtlikult oma maasturiga otsa oma meelsust väljendanud inimesele, siis miks ei algata politsei menetlust. Selle intsidendi kohta on olemas ka video, millelt on kõnealune tegevus selgelt näha.

„Seega on olemas süütegu ja tõend selle toimepanemise kohta. Politsei aga leiab, et menetluse alustamiseks ei ole põhjust kuna isik, kellele otsa sõideti väidetavalt ei soovi avaldust esitada. Sellise loogika kohaselt ei peaks ka ühtegi mõrva menetlema, sest tapetu ei esita ju avaldust,“ kirjutab juristina tegutsenud ja politseis töötanud Kingo.

Kingo lisab: „Arvestades, et alles hiljuti kaasas politsei meeleavaldajate suhtes hambuni relvastatud eriüksuslased, tegi inimestele rahatrahve, pidas neid kinni ja teostas isiku läbiotsimisi kuigi selleks puudus seaduslik alus, siis Igor Kravtšenko puhul tegutsetakse vastupidi – rikkumine ehk tahtlik isiku ohtu asetamine püütakse teha olematuks. Seda ilmselgelt seetõttu, et tegemist on koalitsioonipartneri liikmega ja siseministriks on sama erakonna poolt endine politseijuht. Kas selle valitsuse tunnuseks ongi see, et politsei ja prokuratuur tegutsevad juba avalikult valikuliselt – mis ei meeldi, selle menetluseks leitakse põhjus aga „omade“ rikkumised räägitakse jultunult olematuks? Kuidas haakub selline tegevus õigusriigiga?“