Kert Kingo parandab eelkäijate vigu

Eesti,

Ajakirjandus oma fantaasiates piire ei tunne ning Postimees lajatas letti järjekordse kaldus uudise, kui kirjutas suure pealkirjaga: „Uue ministri otsus sunnib Antarktika-ekspeditsiooni jätma ära Eestit tutvustavad üritused“.

„Saaremaalt pärit admiral Bellingshauseni 200 aastat tagasi toimunud kuulsat merereisi kordav ekspeditsioon Antarktika 200 jäi uue ministri Kert Kingo otsuse tõttu ilma EAS-i toetusest ja on nüüd sunnitud ära jätma mitmed Lõuna-Ameerikas plaanitud Eestit tutvustavad üritused,“ on kirjatsurad tendentsliku loo ilma peale laiali lasknud.

Kert Kingo sõnul allkirjastas kõnealust summat (70 000 eurot) puudutava lepingumuudatuse endine SDE minister Rene Tammist 11.04.2019 ehk vahetult enne uue valitsuse ametisse asumist, kuigi sellise rahalise toetuse küsimine riigilt ei vastanud EAS raha eraldamise reeglitele.
„Minu suund on, et EAS-i poolne projektide rahastamine peab olema läbipaistev ja kooskõlas kehtestatud tingimustega,“ lisas Kingo

Vägisi meenub nõukogude aeg, kus naerdi välja neid, kes ikka veel ajalehti usuvad.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused