Kert Kingo: suursaadik ei saagi raha üle otsustada, Tarandi jutu valguses tuleks uurida Ilvese ja Tarandi enda tegevust

Eesti,
- Updated
Kert Kingo

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) leiab, et kui Indrek Tarand avalikustas, kuidas Eesti riigijuhid mätsisid kollektiivselt kinni tolleaegse suursaadiku Mart Helme rahalised kuritarvitused ja järgmisel päeval teatas Toomas Hendrik Ilves, et Helme raha-asjadega oli probleeme, siis kas tõesti ei tea ei Tarand ega Ilves tänaseni, mis on ministri, kantsleri ja asekantsleri ülesanded, kohustused ja vastutus.

Olid ju kõnealusel ajal välisministriks T.H. Ilves ja kantsleriks I. Tarand ise. „Loomulikult teavad nad neid ülesandeid väga hästi, ka seda, et ministeeriumis oli veel haldusküsimuste asekantsler Jüri Seilenthal ning Tarandi enda poolt palgatud haldusosakonna juht Kalle Kuusik, kelle tööülesandeks oli samuti kõik haldusega seonduv ehk ministeeriumi rahaasjad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Puust ja punaseks: ministeeriumi tööd korraldab ja otsustab valitsemisalasse kuuluvaid küsimusi minister.
Ministeeriumi struktuuriüksuste tööd juhib kantsler. Kantsler korraldab ka ministeeriumi eelarvevahendite sihipärast jaotamist ja kasutamist.
Haldusküsimuste asekantsler suunab rahandusosakonna, haldusosakonna ja infotehnoloogia osakonna tööd.
Seega otsustavad, kinnitavad ja vastutavad ministeeriumi haldusalas eelarvevahendite kasutamise üle minister, kantsler, asekantsler ja haldusosakonna juht, aga mitte suursaadik.
Suursaadik tegeleb minimaalselt administratiivse tööga, tal puudub võinalus omatahtsi rahade kasutamise üle otsustada!

Kõiki eelarvelisi otsuseid langetasid ja kinnistasid oma allkirjaga just need eelnimetatud (kõrged)ametnikud. Kui üldse, siis ainult nende loal, heakskiidul ja kinnitusel sai rahadega toiminguid teha.
Ja kui ka toimusid mingid Tarandi ja Ilvese märgitud “rahalised kuritarvitused”, siis peaks Kingo hinnangul sellega tegelejaid otsima nende enda seast, seltsisõbrad EÜS ridadest: minister T. H. Ilves, kantsler I. Tarand ja haldusküsimuste asekantsler J. Seilenthal jne.

Kõige selle juures pole ajakirjandus hetkekski selle peale tulnud, et selles valguses tuleks uurida Ilvese ja Tarandi enda tegevust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused