Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kes kaitseb Eestit kindlamalt – kas Ivan Makarov ja Andrei Kuzitškin või peaminister Jüri Ratas?

-
13.09.2018
Andrei Kuzitškin on selge pilguga ajakirjanik, kes ei lase eestlastel poliitkorrektsusesse uppuda.
© Liis Treimann/Postimees

Eesti peaminister Jüri Ratas on Matrossovi kombel dzoti ette viskunud, takistamaks tuld putinlaste pihta, vene rahvusest Ivan Makarov ja Andrei Kuzitškin aga veavad laskepessa hoopis padruneid juurde.

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis sattus Jüri Ratas sõnasõtta Mart ja Martin Helmega, sest rahvuskonservatiivide liidrid tahtsid teada, kuidas takistatakse venelastest putinistide pääsu riiklikesse süsteemidesse. Peaminister oli kindlalt vastu sellele, et keegi julgeks kahelda ühegi idapoolsete juurtega inimese lojaalsuses enne, kui too pole juba Venemaa heaks tööle asunud ja mingitki kogust riigisaladusi maha müünud.

Asi aga muutub naljakaks siis, kui Vene päritolu Postimehe arvamusportaali kolumnistid Ivan Makarov ja Andrei Kuzitškin annavad täie rauaga riiklikule poliitikale pihta ja seda märgatavalt eestimeelsemalt positsioonilt, kui seda julgeks ükski eesti rahvusest Eesti poliitik (peale EKRE omade) teha. Nende meeste arvates on venelaste pimesi usaldamine selge lollus, sest siinne vene kogukond on suuremal või vähemal määral Venemaa mõju all. Seega leiab Helmede seisukoht toetust ka putinivastaste venelaste seas.

“Kuhu ometi pööravad pilgu Eesti eriteenistused, kui võtavad endisi KGB või siseministeeriumi töötajaid ametisse kaitsepolitseis või kaitseministeeriumis,” küsib Postimehe arvamusportaali kolumnist Andrei Kuzitškin. “Kõik Eestis elavad venelased on potentsiaalse värbamisobjektina ohutsoonis. Samas riskigrupis on loomulikult ka kõik endised NSV Liidu jõustruktuuride ja korrakaitseorganite töötajad. Kõigi nende kohta on Venemaa eriteenistustel toimik olemas.”

Kuzitškin loendab üles terve rea Venemaa viimase aja kuritegusid, alates Litvinenko tapmisest ja Skripalite elu kallale kippumisest ning lõpetades sõjaga Gruusias ja Krimmi okupeerimisega, samuti ka terve rea Vene spioonide paljastamisi Euroopas. “See ei ole kaugeltki täielik nimekiri, aga juba üksi sellest piisab, et kahtlustada kõiki venelasi salasepitsustes ja reetmises,” ütleb ta. Venemaa poliitpõgenikust kolumnist toob esile ka palju fakte Deniss Metsavase kohta, mis oleks juba ammu pidanud kapo huvi äratama.

“Praegune Eesti mõjukaima erakonna juht on Eestit armastav ja inimesi salliv poliitik, kuid ta asus Keskerakonda juhtima alles hiljaaegu, saades päranduseks väljakujunenud ärisidemed, jokkskeemid ja spetsiifilise juhtimisstiili,” kirjutab kolumnist  Ivan Makarov. “Uus erakonna juht peab elama ja tegutsema vanas süsteemis ning olema tänulik Yana Toomile selle eest, et too armuliselt ei pretendeeri tema kohale. Keskerakonna juhi olukorda komplitseerib endiselt olukord Venemaa võimuparteiga sõlmitud paktiga: eestlastest valijate seas see mõistmist endiselt ei leia ja võib ka juhtuda, et ka vene valijad hakkavad seepeale varsti nina krimpsutama.” (“Ivan Makarov: peaminister västraga beluugat ajades”, Postimees, 13. august).

Ivan Makarov märkas ära Venemaa lipuvärvid Deniss Boroditši näol jalgpallimängu ajal; ta nendib, et Yana Toom on europarlamendi saadikuna kasulik Ühtsele Venemaale ning kritiseerib Eestit haaranud poliitkorrektsust venelaste suunal – kõike seda, mida Eesti poliitikud, eriti aga Keskerakond ja Jüri Ratas ei tee.

Nii tulebki välja, et õiget Eesti asja ajavad venelased, kusjuures mitte ka sedavõrd eestivenelased, kuivõrd Venemaalt tulnud inimesed, kes pole Eesti eestlastest poliitikute kombel Kremli salakavalust unustanud ega poliitkorrektsusesse nakatunud.