Kes nüüd meie sõpradega tüli norib? Ilves nimetas Soome eksvälisministrit klouniks

Eesti,
©Scanpix
Toomas Hendrik Ilves

Erkki Tuomioja sotsiaalmeediapostitus ajendas endise Eesti riigipead Toomas Hendrik Ilvest Soome eksvälisministrit pilkama. Ilves meenutab, kuidas Tuomioja süüdistas teda, toona ametis olevat Eesti presidenti, USA luureameti CIA agendiks olemises.

„Maksan sellele klounile 10 000 eurot, kui ta suudab tõestada oma süüdistust (NB! Ta tegi seda ametis oleva Soome välisministrina), nagu oleks toona võimul olnud Eesti president olnud CIA agent. Päris naljakas on nüüd lugeda seda haledat vingumist,“ säutsus Ilves Twitteris.

Ilves viitab Tuomioja värskele postitusele Facebookis ja oma blogis, kus ta tõrjub süüdistusi, nagu oleks ta kunagise Saksa DV luureteenistuse Stasiga koostööd teinud. Ühtlasi on sotsiaaldemokraadist Soome eksvälisminister valmis 10 000 euro peale kihla vedama, et tema nime kurikuulsast Tiitineni nimekirjast ei leia.

Teadaolevalt on Tiitineni nimekirjas andmed 18 isiku kohta, kes väidetavalt olid Soomes ühenduses Stasiga.

„Hoidsin 25 riigiteenistuses oldud aasta jooksul keelt hammaste taga, kui mõni Soome ametnik käitus groteskselt,“ jätkab Ilves oma postituses.

Muidugi mäletavad kõik seda, kuidas EKRE poliitik ei tohtinud Soome suunas ühtegi nalja teha, sest see rikkuvat heanaaberlikud suhted.

 

Allikas: Ilta-Sanomat/Postimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused