Kes on need, keda uusparempoolsed Isamaasse tagasi tuua tahavad?

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Kelle rahvuskonservatiivide toetajatest tõmbaks enda poole see seltskond? Kui nad pole seda siiani suutnud, siis mis lootust on neil edaspidi – nemad ju pole rahvusmeelsemaks muutunud.

Parempoolsete algataja Tõnis Kons rääkis Postimehele, et nad tahtvat tuua lahkunuid Isamaasse tagasi, mis tekitab küsimuse: milliseid lahkunuid?

Väga tõenäoliselt peetakse teiste seas silmas ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetajaid, kuigi Isamaa ja EKRE on juba pikemat aega läinud erinevat teed – esimene neist esindab euroopameelset konservatismi, teine aga rahvuslikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE arvelt toetuse kasvatamine on praktiliselt võimatu, sest rahvuskonservatiivide nišši ei taha Isamaa ise sisse tungida – see on nende jaoks liiga rahvusmeelne.

Kujutagem nüüd ette üht rahvuskonservatiivset maailmavaadet toetavat inimest, kes on mures eestluse tuleviku pärast; kellele ei meeldi, et neegrid on Tallinna ja Tartu linnapildis kindlalt sees; kellele on vastumeelt slaavlaste massiline sissevedamine ja vene keele tugevnemine Tallinnas ning mujal Põhja-Eestis; kes ei pea õigeks homoagenda tõusu Eestis; kes on vastu EL-i muutmisele föderatsiooniks, ja nii edasi.

Mida pakuvad neile Parempoolsed?

“Eesti jõukuse kiire kasv on võimalik vaid /…/ rahvusvahelistumise edendamisega. /…/ Kaasaegne rahvuslus põhineb eelkõige inimeste kuuluvustundel, mitte niivõrd etnilisel päritolul. Eestlaseks võib nii sündida kui saada, kuid oluline on eestlaseks jääda. /…/ Ränne on vabas maailmas loomulik ning konservatiivne poliitika ei seisne mitte sisserände eitamises… /…/ Kõik juba Eestis elavad inimesed, sõltumata nende kodusest keelest, peavad tundma Eestit oma koduna. /…/ Riik peab /…/ tagama vähemuste õiguse täisväärtuslikule elule.”

Kõik need uusparempoolsete enesetutvustamises ära öeldud momendid näitavad, et Isamaa värskelt juurdekasvanud tiib ei ole midagi erilist, ta jätkab samas liberaal-vasakpoolses niššis, kuhu on koondunud kõik erakonnad peale EKRE.

Rahvuskonservatiivide toetaja on üldjuhul inimene, kellele kõik need uusparempoolitsevad seisukohad ei meeldi. Nii et Isamaal tuleb oma uusi jüngreid mujalt õngitseda. Näiteks Michali juurest, kes kohe hingesugulust kinnitas.

Kõige tähtsam aga kogu loo juures on see, et ega Isamaa ise ju ei muutu – kogu loosunglikus programmis pole midagi uut. Ilmselt tekitas selle pinnavirvenduses laarlaste ja respublikaanide kunagise mõistusabielu liigrutiinseks muutumine.

Või nagu ütleb üks kommentaator: Isamaa sai oma “eestikahesaja”.

4 commentsOn Kes on need, keda uusparempoolsed Isamaasse tagasi tuua tahavad?

 • Avatar

  Praeguse seisuga on Soros paisanud USA dem-lib-bolsevistliku partei kampaaniasse 50 miljonit dollarit.
  Palju sealt läheb antifa-blm-idele tuleb ehk tulevikus välja!!!
  https://www.theblaze.com/news/george-soros-50-million-2020

  Aga see on sisse juhatus – selle uudise valguses huvitab mind palju on Soros oma fondide abil “määrinud” Eesti “avatud fonde” ja muid
  poliitilise karjeriste – nagu need kes “surnud hingi” nüüd Isamaast ja mujalt maalt taga otsivad?
  Kas tõesti ei ole neist “fondides” mitte ühtegi südame tunnistusega isikut kes nii “kogemata” märkab neid pabereid ja siis Eestiga jagab?
  Või on sisering nii hästi kinni makstud, et ükski iva ei pudene? Pole isegi Eestis ühtegi inimest kes info vahendeid kasutades tahaks
  ülejäänud rahvast valgustada milliste summade eest need reeturid on kinni makstud???

 • Avatar
  Roman-Mati Kalde

  Tõnis Kons rääkis Postimehele, et nad tahtvat tuua lahkunuid Isamaasse tagasi, mis tekitab küsimuse: milliseid lahkunuid? lahkunud on ju surnud… Meenub Kolja Gogoli jutustus «Surnud hinged» 😀

 • Avatar

  Kas selle sekti ikka saab konservatiivseks nimetada, pigem 200-liste karglemine IRL-is?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused