Kes on tegelikult Putini sõber? Kaljulaidi lähenemine Putinile tekitab küsimusi

Eesti, Uudised,
©Scanpix.
TS0A8A28

President Kersti Kaljulaid andis oma koduküljel teada, et helistas teiste naaberriikide juhtide kõrval ka Venemaa presidendile Vladimir Putinile ning arutles muu hulgas juunisse planeeritud soome-ugri kongressiga seonduvat, kuhu ta Putini kutsunud on ja mille eest teda kritiseeritud.

Kaljulaidi pressiteenistus andis eile teada, et Venemaa presidendi Vladimir Putiniga arutati olukorda mõlemas riigis ja vajadust tagada kodanike ja elamisluba omavate inimeste sujuv ja kiire kojujõudmine. Lepiti kokku, et suheldakse ka edaspidi vajadusel kiirelt ja operatiivselt. Lisaks lepiti kokku ka kontaktisikute määramiseks Eesti saatkonnas Moskvas ja Vene saatkonnas Tallinnas, et aidata kaasa protsesside operatiivsele koordineerimisele.

Kaljulaidi initsiatiiv Venemaa ees pugeda on ühelt poolt mittemõistetav ja teisalt üsna ärevakstegev.

On kritiseeritud, et Putini kutse soome-ugri rahvaste maailmakongressile Tartusse annab võimaluse Venemaa diktaatoril end Lääne ees teises valguses näidata. Samuti tuleb silmas pidada, et Venemaal ei ole soomeugrilaste olukord sugugi kiita ning vaevalt tuleb seal jutuks Venemaa poliitika sealsete rahvusvähemuste suhtes.

Mõelgem nüüd korra, kui näiteks Mart Helme ajaks mingeid asju Venemaaga, hakatakse kohe rääkima jutujoru Kremli kasulikest idiootidest ja Putini sõpradest.

Kommentaarid

8 commentsOn Kes on tegelikult Putini sõber? Kaljulaidi lähenemine Putinile tekitab küsimusi

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tasuks meeles pidada,et suurriikide juhtidel ei ole sõpru ! Nad esindavad ainult oma riikide suurriiklikke huvisid ja ainult idioodid kisuvad nendega üles riidu ise lootes kurat teab millele ! Mälu on nii lühike-meeles on Tartu rahu,Vabadussõda aga Pätsu kolmekümnendaid,Teherani ja Jaltat nagu poleks toimunudki !

 • Avatar

  Tasub ainult tuletada meelde mõrvatuid Tshetsnijas,Beslan,Politkovskaja,Nemtsov….

 • Avatar

  Putini kinnisidee on liidu taastamine. Kas Kaljulaid on kellegagi valitsusest konsulteerimist,et massimõrvar siia kutsub. Mis toimub?

  • Avatar

   Kaljulaid kutsub külla inimest,kes on Haagi kohtu all! Putini kõne 10.03 toimus momentaalselt peale seda,kui Haagis olid antud esimesed tunnistused. Kuulake Youtube Andrei Illarionovi pikka intervjuud Dmitri Gordonile.

 • Avatar

  Kas sm. maksimovskaja noolib/nurub putini käest küllakutset 9. mai pidustustele moskvas??? Ka eelmine kohalik asehaldur mr. elvis külastas omal algatusel 9.mai pidustusi moskvas!
  Milline on ühisosa preagusel kohalikul asehalduril ( brüssel/moskva ) ning eelmisel kohalikul asehalduril ( washington/moskva )? Nii eelmine, kui ka praegune vihkavad/tunnevad häbi ning tegutsevad “kõrgel kohal” eestlaste ja Eesti riigi vastaselt/hävitavalt!!!
  Samas ei ole kummalgil kohale upitatud kohalikul asehalduril endiselt häbi võtta vastu tasu ametikohal ning lisaks sellele ka olla ülalpeetav eestlaste poolt peale ametiaja lõppu!?

 • Avatar
  Tõe kriteerium

  Nii on, minu vaist pole algusest saati petnud, seal on midagi, millest kuuleme kunagi, olen kindel.Presidendi tööle tulles, ei saanud keegi lõpuks aru, kus see Maksimovski siis ikka töötas, ehk teeb seda tänaseni….Tugev isiklik sümpaatia Kremli kuninga vastu, no andke andeks, see ei ole naljamäng, see on reetmine otseselt. Kannel vaadaku peeglisse, kui iroonitseb väliskülalistega, omal Putini südamedaam iidoliks. Väga suured õigused võtab see asehaldur ikka endale, ei andnud aru eelmisest Kremli käigust, juba kavandab uut. Kes on putja kasulik idioot, raske arvata.

 • Avatar

  Teades nende limukate täielikku moraalset korrumpeeritust siis pole välistatud ka võimalus, Kadrioru roolijoodik ja tema mõttekaaslastest sotsirefid tunnevad kuidas nende positsioon kõigub ning peavad Putiniga plaani kuidas Eesti Vabariik vene vägede abil hävitada. Ma ei ütle, et see on nii aga selline võimalus on täiesti tõepärane.

 • Avatar

  Nõukogude ajal eksisteerisid Nõukogude Armee koosseisus spetsiaalsed diversiooniüksused ehk Spetsnaz ( 80 – te aastate keskel ehk Nõukogude Armee ja sõjatööstuse vohamise hiilgeajal umbes 13 brigaadi jagu diversante, mis oli ilmselt suurem arv, kui kõikide teiste riikide eriüksused kokku, seda vist küll ilma Hiinata ). Spetsnazi võeti eelkõige juba väljatreenitud sportlasi. Eriti meeldisid need sportlased, kes tegelesid mingi sõjalis – rakendusliku spordialaga, näiteks kaasaegse viievõistlusega

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused