Kes siis EKRE-ga flirdib – kas Keskerakond või Reformierakond? Või hoopis nemad omavahel?

Eesti,
©Tairo Lutter/Postimees
Alles hoiatas Taavi Rõivas EKRE-KE liidu eest, nüüd hoiatab Jüri Ratas EKRE-RE ühenduse eest.

Laupäevane Keskerakonna kongress tõi kaasa uue naljaka momendi – Jüri Ratas kordas Taavi Rõivase hoiatusi, ainult et teistpidisel moel.

Postimees vahendab: Keskerakonna esimees ja valitsusjuht hoiatas Reformierakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) valitsuse moodustamise eest. “Teeme õigeid valikuid ja langetame õigeid otsuseid,” kutsus Ratas erakonnakaaslasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reedeses ERR-ile antud intervjuus ütleb Rõivas: “Olen tõesti täna mures, sest kõik märgid näitavad, et flirt Keskerakonna ja EKRE vahel on väga-väga mitmetahuline. See ei saa olla juhuslik.” Seejuures oli kogu Rõivase intervjuu kantud uskumusest, et selline koostöö käib juba pikka aega ja isegi vastastikused solvamised olevat kokku lepitud.

Ainuke, kes neist vandenõudest midagi ei tea, on kahjuks EKRE. Rahvuskonservatiivid on öelnud, et nad vaatavad niiöelda õunte pealt – EKRE-l on punased jooned, millest üle ei astuta, ja koalitsiooni loomine mistahes erakonnaga sõltub sellest, kuivõrd on nood valmis tühistama kooseluseadust, lõpetama mistahes sisserände ja taastama sõjaväestatud piirivalvet. Loodetavasti aga on EKRE ise valimiste järel dikteerija.

Uued Uudised lähevad kaasa vandenõuteooriatega ja küsivad enda poolt: kas Reformierakonna ja Keskerakonna vastastikused süüdistused EKRE külje alla pugemises ei tähenda hoopis nende omavahelist diili ja teadlikku vastandumist?

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused