Kes vastutab? Iseseisva riigi sõduritel kästi pidutsevate venelaste kartuses kanda erariideid

Eesti,
- Updated
©UU
Pronkssõduri lähistel keelati tänavu Eesti sõjaväevormi kandmine põhjendusega, et see võib põhjustada asjatuid provokatsioone.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas kritiseerib teravalt otsust sidepataljoni linnaloa saanud ajateenijatele naasta 9. mail pataljoni erariietes, et mitte ärritada naabruses asuva „Aljoša“ kuju ääres sõja võitu tähistanud venelasi. Tema sõnul tuleb selle otsuse andjal võtta vastutus.

„Uskumatu, mis toimub! Eesti vabariigi kaitsejõududude juhid (ja ilmselt ka kaitseminister, peaminister jt valitsusliikmed) kardavad pronksokupandi kuju juures Nõukogude Liidu võitu ning Eesti vabariigi hävitamist tähistavaid venelasi!“ kirjutab ta. „Äkki keegi pahandab, äkki kellelegi ei meeldi Eesti kaitseväe munder, äkki keegi rebib selle kontekstist välja ja peab provokatsiooniks, et meil on oma kaitsevägi, oma munder ja omaenda sõdurid.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Põlluaas: „See, et pronksokupandi kuju juures tunglevad okupatsiooniarmee mundrites vene tüübid, lehvitatakse vene lippe ja Georgi linte, T-särkidel on vaenulikud kirjad, mingid tatikad seisavad stalinlikes mundrites auvalves ja libaveteranid uhkeldavad libamedalitega, peetakse normaalseks, siis see ei ole provokatsioon.“

Ta küsib, kuhu nüüd jäid barrikaadid, märulipolitsei automaatide ja koertega, Terviseameti inspektorid inimesi sealt minema vedamas.

„Kümme tuhat troppis trügivat inimest ei kujuta ohtu ei riigi julgeolekule, põhiseaduslikule korrale ega ammugi nakkuse levikule.,“ ironiseeris ta. „Provokatsioon ja suur oht on see, kui paarsada eestlast protesteerib Toompeal politseiriigi loomise vastu ja isegi see, kui Eesti kaitseväe ajateenijad naasevad pataljoni Eesti kaitsejõudude mundris.“

Põlluaas lisab, et kui panna siia juurde veel fakt, et võimul on Reformierakond, kes alles ca kümme aastat tagasi tahtis ajateenistuse kaotada, kui nende ja Keskerakonna valitsus kärbib kaitse-eelarvet järgmise nelja aasta jooksul saja miljoni euro võrra, siis ei imestaks, kui nad otsustaksidki likvideerida üldse kogu meie kaitseväe ja Kaitseliidu – ikka selleks, et mitte suurt Venemaad ärritada ja provotseerida.

Põlluaas: „Selline häbiväärne ja argpükslik lömitamine toimub 2021. aastal, iseseisvas riigis, Eesti pealinnas ja Kaitsejõudude Peastaabi kõrval! Nalja teete või? Mis tõelise kriisi ja sõja puhkedes veel toimuks?“.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused