Kes võimendab “hirmsaid” sündmusi Eestis? Aga tänud EKRE reklaamimise eest maailmas!

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Mida rohkem EKRE liidrid varjust välja tõstetakse, seda rohkem hakkab nende hääl maailmas kajama!

Delfi on avaldanud terve rea vastukajasid Eestis toimuvale, mis panevad küsima – kes on nende uudiste võimendajad? EKRE-le see kajastus külgi mööda alla ei jookse…

Rahvusvaheline uudisteagentuur Associated Press (AP) on avaldanud uudise, et Eesti uus siseminister nimetas riigi esimest naispresidenti „emotsionaalselt ülesköetud naiseks” koduvägivallas süüdistatud ministri ametisse vannutamiselt välja kõndimise eest. Uudis levib tuntud väljaannetes üle maailma.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uudise on avaldanud sellised väljaanded nagu Guardian (Suurbritannia), New York Times (USA), Washington Post (USA), CTV News (Kanada) ja veel paljud väljaanded USA-s, vahendab Delfi.

Sellele eelnes Delfi uudis: Ruuben Kaalepi tuules otsustasid Mart ja Martin Helme riigikogu ees samuti “OK” näidata. See on palju tähelepanu pälvinud ka välismaal, pildid on üleval näiteks ülemaailmses uudistekanalis BBC ja maailma ühes mõjuvõimsamas väljaandes New York Times.

Kes neid uudiseid Eestist levitab? Aga muidugi on Delfi loos ka allikas: endine riigipea Toomas Hendrik Ilves, kes “ärmatamise” kriitika järel on oma kodumaa peale nii vihane, et laimab Eestit oma nime ära kasutades igati, luues pilti “natslikust” riigist.

Pärast kindlasti levitab selliseid uudiseid eurosaadik Tarand ning Eestist negatiivse kuvandi loomine on ka võimust eemale jäänud Reformierakonna ja sotside üks relvadest. Nii üritatakse saada rahvusvahelist survet Jüri Ratase valitsusele, et too EKRE välja viskaks ja need eurovihakõnelejad asemele võtaks.

Kas Eesti siiski ilma võimendamiseta maailma nii väga huvitab? Euroopa Parlament käsitleb näiteks Toomi ja Ždanoka laimu venekeelse elanikkonna kehvast olukorrast Eestis lihtsalt ühe tõstatatud teemana, nad ei võta seda eriti tõsiselt.

Maailmas on praegu tipp-poliitikuid, kes teevad samuti “hirmsaid” avaldusi: Matteo Salvini, Viktor Orban, Jair Bolsonaro, Sebastian Kurz, eriti aga USA president Donald Trump. Lisaks tõusevad paremkonservatiivsed jõud enamikus Euroopa riikides, nagu just valimistel Hispaanias ja Soomes – EKRE pole midagi vapustavalt uut!

Aga “võimendusele” igal juhul suur tänu – Mart ja Martin Helme võtavad sisse koha maailma vägevate konservatiivide seas. Kergelt negatiivne reklaam pidigi kõige parem olema, see jääb hästi meelde!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused