Keskerakond premeerib oma valijaid Kremli kanalites vohava nõukanostalgiaga

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
See pilt pole tehtud Venemaal, vaid 9. mail Eestis.

Kolumnist Andrei Kuzitškini arvamuslugu eestivenelaste seas levivast nõukanostalgiast lükkab suuresti ümber Jüri Ratase ja Kersti Kaljulaidi luulud lojaalsetest “meie inimestest”.

Alustuseks tasub meenutada Mart ja Martin Helme vihast kriitikat raadiosaates “Räägime asjast” ERR-i aadressil, kes vahendas Venemaa presidendi Vladimir Putini traditsiooniliseks muutunud telesaadet “Otseliin Vladimir Putiniga” vene ja inglise keeles, tuues Eesti riigile vaenulikuima maa presidendi seisukohad tuhandete Metsavase moodi mõtlejateni Eestis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samamoodi on EKRE kritiseerinud täiesti tühjalt töötavat meediakanalit ETV+, mille etteotsa sätiti koguni Venemaa kodanik; reklaamipinna ostmist sellistes Eesti-vaenulikes propagandakanalises nagu PBK, kustkaudu Eesti maksumaksja raha läheb otse Kremli propagandasüsteemi; vasakvalitsuse ükskõiksust venekeelse elanikkonna väljatoomisel Moskva inforuumist ja paljudes muudeski Eesti-vaenulikes minnalaskmistes.

Andrei Kuzitškin kirjutab loos “Nõukanostalgia – uue aasta põhitrend Venemaal … ja Eestis” sellest, kuidas Venemaal levinud igatsus Nõukogude aja järele valitseb ka Eestis, kus levivad müüdid, nagu olnuks tollal Tallinna poed kaupa täis.

“Korraldasin koos kolleegidega kiiresti küsitluse mõne Lasnamäe ja Põhja-Tallinna venekeelse fookusgrupi liikmete seas ja sain teada, et tõepoolest, igast kümnest küsitletust kaheksa arvas, et Nõukogude Liidu ajal elati Tallinnas paremini ja toitu oli rikkalikult,” kirjutab kolumnist.

Edasi aga järgneb juba tõsine hoiatus: “Nõukogude Liidu nostalgiat Eestis süvendavad Venemaa telekanalid, mis on sõna otseses mõttes tulvil saateid, dokumentaal- ja mängufilme, milles Nõukogude minevikku kujutatakse soojades mahlakates toonides,” väidab Kuzitškin. Jutt käib muuhulgas ka lausa Stalinit ülistavatest filmidest, mida saab Eestis vabalt vaadata.

Lõppjäreldus kolumnistilt  kõlab nii: “Mind lihtsalt vapustab, et Eestis, riigis, mille rahvas ja terve sõltumatus langes verise timuka ja diktaatori Stalini ohvriks, domineerib see kuju nii väga televaatajate peas. Ja siis me tahame vabaneda Nõukogude mineviku taagast? Niisuguse riikliku infopoliitikaga, mida Eestis praegu aetakse, ei ole selleks lootust.”

Kuigi Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid kirjutas kokku terve paskvilli Keskerakonna saavutustest ja Lääne elulaadi headest külgedest, jättis ta targu mainimata seda, et just KE võimuloleku ajal hakkasid Kaitseväe kaplanid viima pärgi lintidega “Tänulikult Eesti rahvalt” pronkssõduri, Sinimägede kõigi sõjas langenute ühissamba ja teiste obeliskide juurde.

Venelaste häältega võimulpüsiv Keskerakond ei tahagi Kremli propaganda piiramisega tegeleda, kartes nii oma valijate toetuse kasutada. Nii lubab ta stalinlikel ülistamistel jätkuda, kaitseb kaude küüditatute mõnitajaid ja riigireetureid, ennekõike aga jätab “meie inimestele” alles nende südamele nii armsa Nõukogude Liidu.

Allikas: Postimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused