Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Keskerakond: üle poole tuhande „surnud hinge“!

31.07.2023

Miskit on mäda savist kuningriigis…

ERR teatab, et e-äriregistris võeti reedel kasutusele uus süsteem, mis kontrollib automaatselt erakondade liikmete vastavust erakonnaseadusele.

Võimsaima puhastuse teostas süsteem keskerakonna ridades, kust automaatselt kustutati 508 liiget!

Näiteks reformierakond tuli sellest protseduurist välja 74 kustutatud „surnud hinge“ võrra kergemana.

Tühistati nende isikute liikmelisus, kes olid nooremad kui 18 aastat või ei ole Eesti Vabariigi ega Euroopa Liidu kodanikud.

Justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantsler Viljar Peep märgib, et süsteem käivitati esimest korda reedel ja see kontrollis rohkem kui 51 inimese andmed, kustutades erakondade ridadest tuhatkond parteilast. Väiksemad erakonnad nagu rohelised ja „Koos“ jäid püsima, ka vasakpartei, mis oli väljasuremisohus ja kohus tegi sellele kustutamishoiatuse, suutis kasvatada viimasel ajal oma liikmete arvu ja see ületab taas 500, mis on kohustuslik miinimum erakonna registreerimiseks.

Nimekirjades oli lausa 69 kadunukest, kustutati rohkesti ka kolmandate riikide kodanikke (põhiliselt ilmselt ikka Venemaa esindajaid).

Justiitsministeeriumi asekantsler Peep rõhutas, et praeguses julgeolekuolukorras peaksid erakonnajuhid hoolikamalt jälgima, et parteiliikmed oleksid ikka seaduslikud.

Keskerakond on selles loos ilmselgelt võtnud eeskujuks mahhinaatori Pavel Tšitšikovi „Surnud hingedest“, kes ostis kokku „surnud hingi“ – revisjoni poolt mahatõmbamata jäänud surnud ja põgenenud sunnismaiseid – et neid edasi müüa, pantida, nende kulul kuuluda jõukate ja mõjukate ringi jne.

Ivan Makarov