Keskerakonna “õiglane riik” tundub toetuvat džungliseadustele – annetuse ja Sossi kvartali loo taustal

Eesti,
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Andrei Novikov on Tallinna abilinnapea, kelle arvates pole annetusel ja soodsal otsusel mingitki seost.

Keskerakonna valimisloosung “Õiglane riik kõigile!” on algusest peale tundunud teistsugusena – “Õiglane riik Keskerakonna moodi!”

Sellise valimisloosungi on püstitanud erakond, kes kolistab kogu aeg mööda korruptsiooniskandaalide ämbreid. Isegi hetkel, mil valimiskampaaniat just sellesama sisutühja sõnadekõlksu all tehakse, vaidleb keskpartei erakondade rahastamise järelvalve komisjoniga ühe keelatud annetuse üle.

Värskem skandaal ilmus päevavalgele esmaspäeval, mil ERR vahendas: “Möödunud aasta 21. detsembril annetas Fausto Capitali aktsionär Sven Mihailov Keskerakonnale 20 000 eurot. Eelmisel nädalal tegi Tallinna volikogu Fausto Capitalile soodsa otsuse, kui tühistas ettevõttele kuuluva Sossi kvartali detailplaneeringu.”

Kes on vähegi Tallinna linnavalitsusega asju ajanud, see teab, et alati on tegu pelga “kokkusattumisega”. Või nagu ütleb Tallinna abilinnapea Andrei Novikov: “Detailplaneeringutega seonduv on kõik täiesti tavapärane linnavalitsuse töö ja kõikides osades lähtutakse seadustest. Kui inimene otsustab toetada Keskerakonda, siis see on kas maailmavaateline soov või ta arvab, et Keskerakond on nii riigis kui linnas teinud tema maailmavaataliselt õigeid asju.”

Ehk siis – inimene tegi Keskidele maailmavaatelise annetuse ja sama erakonna juhitav linnavalitsus tegi soodsa otsuse – ja kõik see on täiesti juhuslik, nagu ka linnapea Taavi Aasa kunagine seletus, et linna äriühingute nõukogude tasulistel kohtadel on ainult keskerakondlikud tegelased seetõttu, et kedagi teist polevat kusagilt võtta.

Unustatakse see, et võimude otsus iga peab nii olema kui ka välja nägema seaduslikuna. Linnavalitsuse ja Faust Capitali vahekord aga tundub lausa kisendavat korruptsiooni järgi, sest Keskerakonnas on selliseid “kokkusattumisi” liiga palju ja liiga sageli.

Keskerakonna Tallinna võimupoliitikute sellised jutud näitavad erilist ülbust ja usku oma karistamatusesse, kuigi kohtuuksi kulutab erakond pidevalt – aga nüüd on neil ju selja taga ka Stenbocki maja. Ja kõige selle taustal kuulutasid keskerakondlased alles hiljuti välireklaamidel suurte nägudega, et nemad toovad siia õiglase riigi. Kas hundi- või džungliseadustele tuginevat? Või nagu ütlevad KE põlised valijad: “Тайга закон, медведь хозяин!”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused