Keskerakonna Põhja-Tallinna esinumbriks sai venemeelne Yana Toom

Jüri Ratas, Yana ToomJüri Ratas, Yana Toom

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas esmaspäeval, et sügisestel kohalikel valimistel on Põhja-Tallinna valimisringkonna esinumber europarlamendi saadik Yana Toom. Savisaarlaste leeri kuuluv venemeelne Toom on korduvalt halvustanud eesti keelt ja riiki, samuti silma paistnud tugeva moskvameelsusega ka europarlamendis.

Ilmselt on tegu kompromissiga Ratase ja Savisaare leeri vahel, et maandada pingeid kohalike valimiste eel. Europarlamendis hiigelpalka teeniva Toomi tegelik Eestisse tulek on enam kui kahtlane, kuid kohalike Tallinna venelaste “peibutuspardiks” sobib ta suurepäraselt, kommenteeris uudist EKRE Põhja-Tallinna ringkonna esimees Urmas Espenberg.

Toomi enda sõnul andis ta nõusoleku kandideerida Põhja-Tallinnas kahel põhjusel. „Kandideerin, et panustada Keskerakonna võitu meie kodulinnas ja mitte lasta poliitilistel rivaalidel lammutada tükkideks suuri asju, mida Eesti pealinnas on tehtud Edgar Savisaare eestvedamisel viimasel aastakümnel. Mis puudutab Narvat – piirkonda, kus ma olen esimees – siis mul on hea meel, et siin mõistetakse minu otsust. Tallinn on alati olnud Keskerakonna tugipunktiks. Mõistagi toetan ka narvakaid kohalikel valimistel ega kao kuhugi piirkonnast, kus mind usaldavad nii valijad kui ka erakonna liikmed,“ rääkis Toom.

Aleksei Voronov, Narva Linnavolikogu Ühtne Narva fraktsiooni esimees kommenteeris, et loomulikult tegi Toomi otsus neid kurvaks, kuid nad lepivad sellega.

Varasemalt on Keskerakond nimetanud Mustamäe, Lasnamäe ja Haabersti ringkonna esinumbrid. Mustamäe esinumbrina läheb kohalike omavalitsuste valimistele vastu Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, Lasnamäel abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Haaberstis kandideerib Riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna üks eesmärke saabuvatel kohalikel valimistel on purustada ühe erakonna 12 aastane võimumonopol pealinnas, koos sellest tulenevate toiduahelate ja korruptsiooniskeemidega, lisas Espenberg.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – Jüri Ratas ja Yana Toom Keskerakonna kongressil 

Kommentaarid