Keskerakonna toiduahel Tallinnas jätkab võimsat palgarallit

Eesti,
- Updated
©Eero Vabamägi/Postimees
“Siia see koer ongi maetud!” ütleb nördinud tallinlane.

Keskerakond jätkab oma Tallinna toiduahelas priiskavat elu, irvitades oma palganumbreid ja nende tõusu ette näidates linlastele näkku.

Deniss Boroditši brutopalk Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimehena on 6500 eurot, teatas Tallinna linnavalitsus. Tema puhul eelnes küll ebaõnnestunud salastatus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tallinna ühistransport peab olema kiire, uuenev ja usaldusväärne,” ütles Boroditš kolmapäeval ametisse astudes, unustades samas lisada: “…nagu minu ametikoha palgatõus!”

Eelmise samal ametikohal olnud ametniku, Enno Tamme palk oli teatavasti 5500 eurot. Seega juurutab Keskerakond Tallinnas uut praktikat — inimene ei saa palgatõusu mitte juba tehtud töö eest, vaid seda tõstetakse juba enne, kui ta ennast tõestanud on. Huvitav, kas see on eelduseks, et ta varastama ei hakkaks, nagu Tallinna linnavalitsuse struktuurides kombeks on saamas?

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf peab võimalikuks lähitulevikus linna äriühingute juhtide palkade määrade tõstmist.

“Üle kolme aasta on möödas selle taseme kehtestamisest ja võib-olla oleks vaja seda muuta. Ma ei välista, et tulevikus oleks vaja neid määrasid tõsta,” ütles Kalle Klandorf  BNS-ile, märkides, et senise tasustamise korra alusel võib muutuda keeruliseks tööjõuturult sobivate juhtide leidmine.

Huvitav ongi see, et alles hiljuti põhjendas linnapea Taavi Aas linna äriühingutesse vaid keskerakondlaste määramist sellega, et ainult neil olevat häid spetsialiste pakkuda, nüüd aga tundub pink lühikeseks jäänud olevat, kui IRL-ist toodi tagasi Aivar Riisalu ja ühisprojektis Reformierakonnaga pandi pukki Deniss Boroditš. Muidugi ei maksa unustada ka legendaarset Zuzu Izmailovat — KE toiduahelasse pääseb ka kõrvalt sisse, aga taust peab õige või mõistus naiivne olema!

Äriühingu juhi tasu määrab suures ulatuses Klandorfi sõnul ühingu töötajate hulk ja olulisus linnale. Kõrgeimasse olulisuskategooriasse kuuluvad Tallinnas AS Ida-Tallinna Keskhaigla, TLT ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, mille juhatuse esimehe ja liikme kuutasu on vahemikus 3000 kuni 6500 eurot.

Tallinna linnavalitsuses on juurdunud ülbe, raiskav ja üleolev juhtimisstiil — isegi kui seadust ei rikuta, puistatakse iseennast üle kulla ja karraga, et eristuda lihtlinlastest. Viimastel jääb üle ainult filmis “Verekivi” nähtud raehärra moodi pidevalt pead vangutades pobiseda: “Uskumatu!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused