Keskkonnaministeerium loob Rail Balticu võimalikul trassil neli metsise püsielupaika

Eesti,
©Scanpix
Metsis on tulnud teele.

Keskkonnaministeerium kavandab riigimetsa majandamise keskuse (RMK) ja keskkonnaameti looduskaitseekspertide ettepanekul võtta võimaliku Rail Balticu mõjutsoonis Lõuna-Pärnumaal kaitse alla neli metsise elupaika pindalaga 1038,9 hektarit.

Planeeritavate Venemurru, Rabaküla, Nepste ja Saki püsielupaikade sihtkaitsevööndis 900,4 hektaril on keelatud kõik raied ja piiranguvööndis 138,5 hektaril kõik uuendusraied.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegu ei ole tüüpilise metsise püsielupaikade loomise protsessiga piirkondadesse, kus linnud praegu mängivad ja järglaskonda kasvatavad, vaid kolimisalade ettevalmistamisega tulevikuks. Ehk teisisõnu on tegu ennetava sammuga, mis lähtub sellest, et kui Rail Balticu ehitus algab, oleks metsistel lähedal kohti, kus mängida.

“Kindlasti ei saa öelda, et praegune ettepanek maandaks lõplikult kõik metsise mängude kolimisega seotud riskid,” ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp. “See on protsess, kuhu jooksvalt lisandub uut teavet, sest uuringud käivad ja ei ole veel olemas Rail Balticu ehitusprojekti keskkonnamõjude hinnangut.”

Keskkonnaministeerium uurib jätkuvalt võimalusi, kuidas saaks raudtee ehitada minimaalse negatiivse mõjuga. Keskkonnaminister Rene Kokk avaldas arvamust, et uus raudtee ei saa sündida kõigi elukeskkonna halvenemise arvelt.

Nelja kavandatava metsise püsielupaiga piirid on kantud keskkonnaregistris projekteeritavate alade kihile. Sealse piirkonna metsiste kaitse edasine arutelu jätkub spetsiaalses metsise töögrupis, mis koosneb erialateadlastest ning looduskaitsetöötajatest. Kogu Eesti metsisepopulatsiooni kaitseks käib  metsise tegevuskava uuendamine, mis tähendab seniste kaitsetegevuste analüüsi. Praegu on püsielupaikadena kaitstud ligi 60 000 hektarit metsise elupaiku. (BNS)

One commentOn Keskkonnaministeerium loob Rail Balticu võimalikul trassil neli metsise püsielupaika

  • Avatar

    Nii vaikseks kõik on jäänud…Kui ennem valimisi mässas EKRE päris kõvasti RB hullumeelsuse vastu , siis nüüd, kui valitsuses on kõik nii vaikseks jäänud mis RB ga seoses..
    Kuid: valijad ootavad selgitusi ja lubatuste elluviimise edenemist RB teemal !!!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused