Keskkonnaminister Rain Epler: me peame oma energiavajaduste osas jälgima tuumaenergeetika arenguid

Rubriik Eesti On
- Updated
Uus keskkonnaminister Rain Epler.

Keskkonnaminister Rain Epler ütles “Terevisoonile” antud intervjuus, et põlevkivienergeetikal suurt potentsiaali enam pole, taastuvenergial on Eesti jaoks oluline roll ning rohkem tähelepanu võiks pöörata tuumaenergeetika arengule.

“Taastuvenergial ehk tuulel ja päikesel on kindlasti oma osa meie energiavajaduse rahuldamises, aga oluline on olla kursis ka arengutega tuumaenergeetika vallas. Kui räägitakse uue põlvkonna tuumajaamadest, mis ilmselt jõuavad enne 2030. aastat prototüübi valmimiseni, siis nende arengutega peaksime kaasas käima. Kindlasti on tuumaenergia üks alternatiive, millega energiavajadust rahuldada,” rääkis Epler.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskkonnaminister ütles, et metsanduse arengukava osas soovib ta kõigepealt keskkonnaministeeriumi seisukoha selgeks saada. Ta lisas, et peab õigeks erinevaid keskkonnamõjude hinnanguid, kuid see ei tähenda, et alati peaks pärast uuringuid mõne uue ja avalikkuses vastakaid reaktsioone tekitava ettevõtte kindlasti rajama.

Uus minister ütles, et Inimesel roll kliimamuutustes on kahtlema olemas, kuid ta pole kindel, kas see on peapõhjuseks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused