Kas RMK raiub metsa liiga palju või parasjagu? Keskkonnaminister Rene Kokk kavatseb tuua selguse majja

Eesti,
- Updated
©UU
Rene Kokk

Keskkonnaminister Rene Kokk tahab algatada sõltumatu auditi, et selgitada välja, kas etteheide nagu raiuks Riigimetsa Majandusamise Keskus (RMK) liiga palju puid, peab paika.

“Viimasel ajal on väljendatud üha suuremat muret Eesti metsade olukorra ja jätkusuutliku tuleviku osas. On kõlanud ka etteheiteid Riigimetsa Majandamise keskuse aadressil,” teatas Kokk sotsiaalmeedia postituses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olen palunud RMK nõukogul võtta arutlemiseks vajadus viia läbi sõltumatu audit. Minu soov on viia läbi asjakohane auditeerimine nende esitatud süüdistuste paikapidavuse või mitte paikapidavuse osas, mida meedias on viimastel aegadel RMK suunas palju kõlanud.”

Ühtlasi kutsub Rene Kokk üles kõiki loodusesõpru tutvuma erinevate hinnangutega Eesti metsanduse seisust. Eesti mets on arvudesse pandud põhjalikus ülevaates (Loe SIIT!).

“Käimas on metsanduse arengukava koostamine, kuhu oleme aja jooksul kaasanud erinevaid huvigruppe esindava auväärse koosseisu. Selle asemel, et üksteisega sotsiaalmeedia vahendusel pahandada, vaadake hoopis, kes võiks olla just teie maailmavaate esindaja MAK-i [metsanduse arengukava – toim.] juures ning panustage arengukavasse konstruktiivselt,” märkis Kokk.

UU

 

 

4 commentsOn Kas RMK raiub metsa liiga palju või parasjagu? Keskkonnaminister Rene Kokk kavatseb tuua selguse majja

 • Avatar

  Kui metsa “üles töötatakse”, tasub jätta vähemalt meetrised kännud – on kuhu sõduril varjuda ja vastase soomukid ei pääse läbi. Sihuke arvamus …

 • Avatar
  Scepticus Uscumatus

  EKRE soinistub. Ilma. Mingi. Kahtluseta. Tulevik on Sinine.Levivad kuuldused, et Mart Helme tõmmatakse tagasi. Liiga räige, veab maine alla. Kuigi nii Sanna Marini kui Bundeswehri kohta rääkis õigust. Aga takistab parketikõlbulikuks saamist.EKRE ei saa aru, et Mart Helme ja tema otsekohesus on kaubamärk. Jääb Martin Helme ja veel paar teravamat pliiatsit, nagu Reitelmann, Poolamets, Ernits, Madison… Teised on hall mass.EKRE ohverdas parketi nimel oma “skandaalsed” ministrid. Asemele pandi väljast toodud poliitkorrektsed. Aller juba loobus hall kardinal Kevvai kõrvaldamisest. Uuemad ministrid on ehk oma kohal tublid, aga kui erru lähevad, ei mäleta keegi, kas nad midagi ka ära tegid.Aastaga ei suuda üks erakond seisvas konnatiigis midagi ära teha. Aga EKRE ise on meedia ja bürokraatia poolt peaaegu põlvili surutud, hakkab parketikõlbulikuks saama. Konservatiivid lubasid, et ei tee enam Kiisleriga tegemist. Moonika Helme tegi. Jälle.Uued Uudised on pärast Urmas Espenbergi lahkumist alla käimas. Tasuks kõrvaldada toimetaja kohalt Kukk, endine Postimehe grupi kirjatsura, ilmselt süvariiklane. EKRE valijana lootsin. Enam mitte. EKREl on sinine tulevik.

 • Avatar

  Eesti metsaspetsialistide argumente lugedes jääb alati mulje, et küpse metsa mitteraiumine on metsa surm. Selle taustal tekib küsimus, kuidas maailma metsad ENNE harvesteri leiutamist miljoneid aastaid üldse püsima said jääda ja kas nüüd püütakse seda ‘viga’ Amazonases ja mujal vihmametsades lageraidega parandada?

 • Avatar

  Riigikogus ju esines proffessor, kes andis täiesti hävitava hinnangu meie “metsanduspoliitikale”. Ka Kaido Kama on lõõpinud, et selliste statistikate korral ju metsa pealekasv suureneb koos raiega, sest malts loetakse võrdseks kvaliteetse puiduga. Raiesmikel aga vohab vaid võsa.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused