Kas RMK raiub metsa liiga palju või parasjagu? Keskkonnaminister Rene Kokk kavatseb tuua selguse majja

Eesti,
- Updated
©UU
Rene Kokk

Keskkonnaminister Rene Kokk tahab algatada sõltumatu auditi, et selgitada välja, kas etteheide nagu raiuks Riigimetsa Majandusamise Keskus (RMK) liiga palju puid, peab paika.

“Viimasel ajal on väljendatud üha suuremat muret Eesti metsade olukorra ja jätkusuutliku tuleviku osas. On kõlanud ka etteheiteid Riigimetsa Majandamise keskuse aadressil,” teatas Kokk sotsiaalmeedia postituses.

“Olen palunud RMK nõukogul võtta arutlemiseks vajadus viia läbi sõltumatu audit. Minu soov on viia läbi asjakohane auditeerimine nende esitatud süüdistuste paikapidavuse või mitte paikapidavuse osas, mida meedias on viimastel aegadel RMK suunas palju kõlanud.”

Ühtlasi kutsub Rene Kokk üles kõiki loodusesõpru tutvuma erinevate hinnangutega Eesti metsanduse seisust. Eesti mets on arvudesse pandud põhjalikus ülevaates (Loe SIIT!).

“Käimas on metsanduse arengukava koostamine, kuhu oleme aja jooksul kaasanud erinevaid huvigruppe esindava auväärse koosseisu. Selle asemel, et üksteisega sotsiaalmeedia vahendusel pahandada, vaadake hoopis, kes võiks olla just teie maailmavaate esindaja MAK-i [metsanduse arengukava – toim.] juures ning panustage arengukavasse konstruktiivselt,” märkis Kokk.

UU

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused